Benevento z Glikiem wygrało kolejny mecz w barażach o Serie A. Rewanż w sobotę

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąBenevento z Glikiem wygrało kolejny mecz w barażach o Serie A. Rewanż...

Zespół Kamila Glika, czyli Benevento Calcio wygrało pierwszy mecz II rundy baraży o Serie A z Pisą 1:0. Reprezentant Polski zobaczył żółtą kartkę. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 21 maja o godz. 18:00.

Benevento zaczęło walkę o promocję do Serie A już wcześniej. W I rundzie baraży „Czarownicy” z Kamilem Glikiem w składzie pokonali 1:0 Ascoli. W II rundzie nie ma już jednego, lecz dwa mecze. U siebie Benevento wygrało również 1:0 po golu Gianluci Lapaduli. Doświadczony reprezentant Polski, który niedawno wyleczył kontuzję mięśnia, został ukarany żółtą kartką. Benevento rewanż na wyjeździe rozegra w sobotę, 21 maja o godzinie 18:00.

Jeśli drużyna Polaka awansuje dalej, to w ostatniej fazie baraży zagra ze zwycięzcą dwumeczu Brescia vs. Monza. Finałowe mecze baraży o Serie A zaplanowano na 26 i 29 maja.

Wciąż nie wiadomo, w której lidze grać będzie Benevento, ale wiadomo co z Kamilem Glikiem. Polak trafił do drużyny w 2020 roku i jest czołową postacią i filarem obrony. Umowa „Gliksona” obowiązuje do lata 2023 roku i władze klubu chcą go zatrzymać. – Kamil to absolutny lider całego zespołu. Czy zostanie w klubie na kolejny sezon? Zdecydowanie tak – poinformował Pasquale Foggia, dyrektor sportowy Benevento, w rozmowie z TVP Sport.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak wygląda liga bez Lewandowskiego?

Niemiecka Bundesliga zawsze kojarzyła się z polskimi piłkarzami. W ostatnich latach największą furorę robił tam rzecz jasna Robert Lewandowski, który jednak w lipcu zdecydował...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Turnieje wielkoszlemowe...