Benevento z Glikiem wygrało kolejny mecz w barażach o Serie A. Rewanż w sobotę

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąBenevento z Glikiem wygrało kolejny mecz w barażach o Serie A. Rewanż...

Zespół Kamila Glika, czyli Benevento Calcio wygrało pierwszy mecz II rundy baraży o Serie A z Pisą 1:0. Reprezentant Polski zobaczył żółtą kartkę. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 21 maja o godz. 18:00.

Benevento zaczęło walkę o promocję do Serie A już wcześniej. W I rundzie baraży „Czarownicy” z Kamilem Glikiem w składzie pokonali 1:0 Ascoli. W II rundzie nie ma już jednego, lecz dwa mecze. U siebie Benevento wygrało również 1:0 po golu Gianluci Lapaduli. Doświadczony reprezentant Polski, który niedawno wyleczył kontuzję mięśnia, został ukarany żółtą kartką. Benevento rewanż na wyjeździe rozegra w sobotę, 21 maja o godzinie 18:00.

Jeśli drużyna Polaka awansuje dalej, to w ostatniej fazie baraży zagra ze zwycięzcą dwumeczu Brescia vs. Monza. Finałowe mecze baraży o Serie A zaplanowano na 26 i 29 maja.

Wciąż nie wiadomo, w której lidze grać będzie Benevento, ale wiadomo co z Kamilem Glikiem. Polak trafił do drużyny w 2020 roku i jest czołową postacią i filarem obrony. Umowa „Gliksona” obowiązuje do lata 2023 roku i władze klubu chcą go zatrzymać. – Kamil to absolutny lider całego zespołu. Czy zostanie w klubie na kolejny sezon? Zdecydowanie tak – poinformował Pasquale Foggia, dyrektor sportowy Benevento, w rozmowie z TVP Sport.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...