STS KOD PROMOCYJNY

Gol Bednarka dał wygraną z Arsenalem

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąGol Bednarka dał wygraną z Arsenalem

Jan Bednarek bohaterem Southampton. Reprezentant Polski nie tylko świetnie zagrał w defensywie, ale zdobył też jedyną bramkę w meczu „Świętych” z Arsenalem, dzięki czemu jego drużyna zainkasowała ważne trzy punkty i przerwała serię meczów bez zwycięstwa.

Southampton przeżywało kryzys, bowiem do ostatniego weekendu nie wygrało żadnego z sześciu meczów. Spotkanie z Arsenalem było zatem nie tylko prestiżowe, ale i bardzo istotne dla „Świętych”. O przełamaniu zadecydował Jan Bednarek. Polski obrońca świetnie odnalazł się w polu karnym i strzelił gola na wagę trzech punktów. Dla reprezentanta Polski było to czwarte trafienie w tym sezonie Premier League. Southampton nie tylko zakończyło złą passę, ale i oddaliło się od ligowego spodu.

Bednarek został wysoko oceniony przez brytyjskie media. Reprezentant Polski w większości przypadków otrzymywał ocenę 8 w skali od 1 do 10. Dla wielu obserwatorów był najlepszym zawodnikiem z pola „Świętych”. Bednarek to podstawowy defensora reprezentacji, która zagra na Mundialu w Katarze. Selekcjoner Czesław Michniewicz nie wyobraża sobie zespołu, bez stopera „Świętych”. Oby formę udało się utrzymać aż do jesieni.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...