Gol Dawida Kownackiego w 2. Bundeslidze

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąGol Dawida Kownackiego w 2. Bundeslidze

Dawid Kownacki do asysty z pierwszej kolejki dołożył bramkę w drugim meczu 2. Bundesligi. Tym razem jego Fortuna Düsseldorf pokonała 2:1 przed własną publicznością Padeborn 07. W meczu wystąpił również Jakub Piotrowski, który wszedł z ławki rezerwowych. Po dwóch kolejkach zespół Polaków jest liderem 2. Bundesligi i będzie chciał włączyć się do walki o awans. Kolejny mecz w lidze Fortuna zagra dopiero 5 sierpnia, gdy zmierzy się na wyjeździe z Sandhausen.

Znakomity początek sezonu Dawida Kownackiego

Dawid Kownacki notuje znakomity początek sezonu 2022/23. To miłe zaskoczenie po tym, jak poprzedni może praktycznie spisać na straty. Nie należał do wyróżniających się graczy Fortuny i w konsekwencji został wypożyczony do Lecha Poznań. Pomógł swojemu byłemu klubowi w zdobyciu mistrzostwa Polski i wrócił do Niemiec. Tym razem już w formie i bez kontuzji. Efekty tego widać od samego początku sezonu. W pierwszej kolejce Dawid Kownacki popisał się znakomitą asystą, a w teraz już w drugiej minucie wpisał się na listę strzelców. Napastnik wyszedł w uliczkę i dostał prostopadłe podanie od Shinty Appelkampa. Popędził sam na sam z bramkarzem i strzelił bramkę pomiędzy jego nogami. Piłka zatrzepotała w siatce.

Goście w 21. minucie doprowadzili do wyrównania. Ostatnia bramka w tym meczu wpadła w 30. minucie, gdy drugą asystą popisał się Shinta Appelkamp, a do siatki trafił doświadczony Rouwen Hennings. Dawid Kownacki przebywał na murawie do 86. minuty, gdy został zmieniony przez Daniela Ginczka. Na murawie oglądaliśmy również Jakuba Piotrowskiego, który w 81. minucie zamienił jednego z bohaterów spotkania Shintę Appelkampa.

Fortuna liderem po dwóch kolejkach

Choć to dopiero początek sezonu, to jednak Fortuna Düsseldorf potwierdza, że będzie liczyć się w walce o awans do Bundesligi. Po dwóch kolejkach zespół Polaków jest liderem rozgrywek. W pierwszej kolejce Fortuna wygrała 2:1 na wyjeździe z Magdeburgiem, a asystę zanotował Dawid Kownacki. Głównymi rywalami Fortuny w walce o awans wydają się być drużyny: Hamburger SV, Arminia Bielefeld, Hannover 96, Greuther Fürth i St. Pauli.