Gol Lewandowskiego nie wystarczył. Barcelona poza Ligą Europy

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąGol Lewandowskiego nie wystarczył. Barcelona poza Ligą Europy

Robert Lewandowski zdobył jedyną bramkę dla FC Barcelony w rewanżowym spotkaniu Ligi Europy z Manchesterem United. Kapitan reprezentacji Polski w 18. minucie wykorzystał rzut karny. Niestety gospodarze zdołali odwrócić losy pojedynku i wygrali na Old Trafford 2:1. Tym samym Barcelona żegna się z europejskimi pucharami i będzie mogła skupić się na grze w krajowych rozgrywkach La Liga i Pucharu Króla.

Obiecujący początek Lewandowskiego

Od początku spodziewaliśmy się wyrównanego pojedynku i tak też było. Barcelona zdawała się kontrolować mecz, a w 18. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Robert Lewandowski. David de Gea wyczuł intencje strzelca, jednak strzał Polaka był na tyle mocny, że wpadł do siatki. Do końca pierwszej połowy nie oglądaliśmy zbyt wielu klarownych sytuacji i na przerwę Blaugrana schodziła przy prowadzeniu 1:0, które dawało jej awans do 1/8 finału Ligi Europy. Niestety po przerwie obraz gry znacznie się zmienił.

Odmieniony Manchester United z awansem

W drugiej połowie zdecydowanie lepszym zespołem był Manchester United. Podopieczni Erika ten Haga szybko ruszyli do odrabiania strat i juz w 47. minucie do wyrównania doprowadził Brazylijczyk Fred. Później gospodarze poszli za ciosem. Kolejny z Brazylijczyków Antony wpisał się na listę strzelców w 73. minucie i wyprowadził Czerwone Diabły na prowadzenie 2:1. Do końca meczu angielski zespół grał bardzo uważnie i zasłużenie awansował do 1/8 Ligi Europy. Pomimo strzelonej bramki, nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Roberta Lewandowskiego. Był niewidoczny i zanotował dużo strat. Ponadto był rozbijany przez dobrze dysponowanych stoperów Manchesteru United. Na pewno nie tak wyobrażał sobie start z Barceloną w Lidze Europy. Jego zespół żegna się z rozgrywkami już po pierwszym pucharowym dwumeczu.

Manchester United – FC Barcelona 2:1 (0:1)

Pozostają rozgrywki krajowe

Piłkarze FC Barcelony mogą skupić się teraz na rozgrywkach krajowych. Są liderem hiszpańskiej La Liga z ośmioma punktami przewagi nad Realem Madryt i celują w odzyskanie tytułu mistrzowskiego. Robert Lewandowski przewodzi w klasyfikacji najlepszych strzelców i z pewnością ma chrapkę na koronę. Do tego FC Barcelona pozostaje w grze o Puchar Króla. Najbliższy mecz zespół z Katalonii zagra w lidze w niedzielę 26 lutego, gdy na wyjeździe zmierzy się z Almerią.