Gole reprezentantów, czyli udana Wielkanoc w zagranicznych ligach

Autor
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąGole reprezentantów, czyli udana Wielkanoc w zagranicznych ligach

O bramkach Jana Bednarka w Premier League i Przemysława Frankowskiego w Ligue 1 było najgłośniej, ale kilku innych polskich piłkarzy zanotowało naprawdę dobre występy w swoich klubach w Europie i MLS. Zapraszamy na podsumowanie meczów z udziałem biało-czerwonych.

W wielkanocny weekend obrodziło w gole polskich piłkarzy. Zdecydowanie najlepszy indywidualny występ w ostatnich dniach zanotował Konrad Michalak. Skrzydłowy, który był powołany w marcu przez selekcjonera Czesława Michniewicza, zdobył bramkę i zanotował asystę w meczu tureckiego Konyasporu.

Pierwszy gol „Krychy”

Bramki zdobyli też inni reprezentanci Polski. Grzegorz Krychowiak zaliczył pierwsze trafienie dla nowego klubu – AEK Ateny. Pomocnik biało-czerwonych na boisku spędził 88 minut, a AEK wygrał z Gianniną 3:2. Z gola cieszyli się również: Jakub Łabojko w lidze cypryjskiej, Paweł Tomczyk w lidze rumuńskiej, czy Adam Buksa w amerykańskiej lidze MLS.

Asysty Polaków

Warto odnotować inne dobre występy polskich piłkarzy. Asystę w meczu ligi austriackiej zaliczył obrońca Salzburga Kamil Piątkowski. Również ostatnim podaniem przy golu popisał się w Rosji Maciej Rybus. Z kolei czwarte czyste konto w Japonii zaliczył polski bramkarz, Jakub Słowik.

Co jeszcze warto odnotować? Wspomnieliśmy o bramce Buksy w meczu ligi MLS, w którym wystąpił też inny reprezentant Polski, czyli Karol Świderski. Polak tym razem nie wpisał się na listę strzelców. Huśtawkę nastrojów w lidze duńskiej przeżył Kamil Grabara. Kopenhaga z Polakiem w bramce wygrała mecz z Brendby, ale przegrała z Silkeborgiem.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...