STS KOD PROMOCYJNY

Podpisy i odejścia, czyli letnie okno transferowe polskich piłkarzy zaczyna się uchylać

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąPodpisy i odejścia, czyli letnie okno transferowe polskich piłkarzy zaczyna się uchylać

Adrian Gryszkiewicz zamienił Zabrze na Paderborn, Adrian Mierzejewski zadebiutował w nowym chińskim klubie, a Rafał Wolsztyński i Kacper Chorążka muszą szukać sobie nowych pracodawców. Oto najnowsze wieści od polskich piłkarzy grających w zagranicznych klubach.

Wielkie granie w klubach i ligach na razie się skończyło, za to ciekawie jest w gabinetach prezesów i dyrektorów sportowych. Czerwiec i lipiec to miesiące transferów w piłce nożnej. Tego lata można spodziewać się wielu przeprowadzek polskich piłkarzy. Nie ma tygodnia, żebyśmy się nie dowiadywali o kolejnych roszadach biało-czerwonych.

Sprawdzi się na zapleczu Bundesligi

Niedawno Górnika Zabrze opuścił utalentowany obrońca Przemysław Wiśniewski, któremu skończył się kontrakt i który zdecydował się na przenosiny z Ekstraklasy do Serie B, do Vicenzy. Na zaplecze, ale Bundesligi zdecydował się inny defensor Górnika. Mowa o Adrianie Gryszkiewiczu, który wybrał ofertę SC Paderborn 07. 22-latek, który w niedawno zakończonym sezonie ligowym rozegrał 22 mecze, będzie bronił barw siódmej drużyny 2. Bundesligi.

Szukają nowych klubów

Inny były gracz Górnika Zabrze, czyli Rafał Wolsztyński zakończył swoją przygodę z fińską ligą. Pomocnik nie przedłużył umowy z zespołem Seinajoen JK, dla którego zagrał w pięciu meczach i strzelił jednego gola. Barwy zmienia też Kacper Chorążka, który trenował z cypryjską Omonią Nikozja, ale nie rozegrał ani jednego meczu.

Kolejny chiński etap „Mierzeja”

Debiut w kolejnym chińskim zespole ma za sobą Adrian Mierzejewski. Piłkarski obieżyświat po raz pierwszy wystąpił w drużynie Henan Songshan Longmen. 35-latek rozegrał całe spotkanie przeciwko Dalian Professional (2:2).

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...