STS KOD PROMOCYJNY

Arkadiusz Milik najlepiej opłacanym Polakiem w Ligue 1. Ile zarabiają polscy piłkarze we Francji?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąArkadiusz Milik najlepiej opłacanym Polakiem w Ligue 1. Ile zarabiają polscy piłkarze...

Francuski dziennik sportowy „L’Equipe” opublikował najnowsze zestawienie płac piłkarzy, którzy na co dzień występują w rozgrywkach najwyższej francuskiej klasy rozgrywkowej Lique 1. Nie jest niespodzianką, że najlepiej opłacanym Polakiem jest Arkadiusz Milik z Olympique Marsylia, który co miesiąc inkasuje 400 tysięcy euro brutto. Jest jednak dopiero na 24. miejscu w lidze i zarabia ponad 10. razy mniej niż lider klasyfikacji – Brazylijczyk Neymar z Paris Saint-Germain. 

Milik najlepiej zarabiającym zawodnikiem Olympique Marsylia

Napastnik reprezentacji Polski zajmuje 24. miejsce w klasyfikacji najlepiej zarabiających piłkarzy francuskiej Lique 1 i jest jednocześnie (wspólnie z Cedriciem Bakambu) najlepiej opłacanym zawodnikiem Olympique Marsylia. Według kontraktu podstawowa pensja Polaka to 400 tysięcy euro brutto miesięcznie, a do tego dochodzą jeszcze premie meczowe i inne dodatki. 

Pokaźne zarobki Przemysława Frankowskiego i Karola Fili

Na spore miesięczne wypłaty mogą liczyć także Przemysław Frankowski z RC Lens oraz Kacper Fila z Racingu Starsbourg. Skrzydłowy reprezentacji Polski inkasuje co miesiąc 55 tysięcy euro brutto i pod tym względem zajmuje 4. miejsce w swoim klubie. Karol Fila natomiast nie łapie się nawet do TOP 10 zarobków w Racingu Strasbourg, jednak miesięczna pensja na poziomie 42 tysięcy euro musi robić wrażenie. Pamiętajmy o tym, że to wyjściowe kwoty kontraktów. 

Ile zarabiają polscy bramkarze?

Z klubami Lique 1 na co dzień związani są także polscy bramkarze. Radosław Majecki występuje w AS Monaco, a Marcin Bułka przebywa na wypożyczeniu w OSG Nice z Paris Saint-Germain. Pierwszy z nich inkasuje co miesiąc około 35 tysięcy euro brutto. Na nieco niższe zarobki może liczyć Marcin Bułka, który we Francji zarabia trochę ponad 20 tysięcy euro brutto miesięcznie. 

Zawodnicy Paris Saint-Germain zdominowali zestawienie

Tradycyjnie zestawienie zdominowali zawodnicy Paris Saint-Germain, którzy plasują się na pierwszych 14. miejscach oraz na 21 z 23 pierwszych lokat. Najlepiej zarabiającym piłkarzem na kontrakcie w Lique 1 jest Brazylijczyk Neymar, który co miesiąc inkasuje ponad 4 miliony euro brutto. Drugie miejsce zajmuje Argentyńczyk Lionel Messi z zarobkami wynoszącymi blisko 3,4 miliona euro brutto miesięcznie, a na trzecim miejscu jest Francuz Kylian Mbappe, który zarabia miesięcznie ponad 2,2 miliona euro. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...