Reprezentant Polski w Arsenalu! Klub Premier League zapłacił 25 mln euro

Autor
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąReprezentant Polski w Arsenalu! Klub Premier League zapłacił 25 mln euro

Jakub Kiwior może być polskim najciekawszym transferem tej zimy. Obrońca włoskiej Spezii wzbudzał zainteresowanie wielu klubów, ale w poniedziałek Arsenal sfinalizował pozyskanie polskiego zawodnka.

Kolejny Polak w Premier League. Brzmi sensacyjnie? I tak, i nie. Jakub Kiwior, który podczas Mundialu w Katarze był podstawowym obrońcą reprezentacji Polski, od dawna przykuwał uwagę piłkarskich skautów. W słabej Spezii wyróżnił się i to mocno. Nic więc dziwnego, że od początku zimowego okna transferowego mówiło się o potencjalnej sprzedaży tego piłkarza. Spezia jednak czekała na godziwą ich zdaniem ofertę, a takowa miała opiewać w granicach 20-30 mln euro.

Arsenal przebił konkurencje

Większość ekspertów spodziewało się transferu wewnątrz włoskiej Serie A, tymczasem na zakupy wybrał się lider Premier League – Arsenal, który jak wiadomo pieniędzy do wydania ma więcej niż konkurenci z innych lig. Jak podają najwięksi dziennikarze zajmujący się transferami, szybko osiągnięto porozumienie i transfer Kiwiora dokonał się. W weekend piłkarz przeszedł testy medyczne, a w poniedziałek londyński klub oficjalnie ogłosił jego pozyskanie.

22-letni Kiwior, który urodził się w Tychach, w 2021 roku grał jeszcze w lidze słowackiej. Do Spezia Calcio trafił za 2,2 mln euro. We włoskim klubie rozegrał 43 spotkania i tyle wystarczyło, żeby zwrócić na siebie uwagę największych klubów. Jeśli Polak w weekend zaliczy testy medyczne, to oficjalnie zostanie graczem „Kanonierów”, którzy walczą o mistrzostwo Anglii. Czy w londyńskim klubie Kiwior od razu będzie walczył o wyjściowy skład, to już zupełnie inna historia.

Wiśniewski za Kiwiora!?

Co ciekawe, Spezia Calcio ma już gotowego następcę Kwiora i będzie nim… inny Polak. Do klubu Serie A ma trafić Przemysław Wiśniewski. Środkowy obrońca od lipca 2022 gra w Venezii, gdzie spisuje się bardzo dobrze. „Wiśnia” do Spezii ma trafić za ok. 5 mln euro.

To nie jedyny polski obrońca, który może zasilić Spezię, bo jak donoszą włoscy dziennikarze, klub Serie A prowadzi negocjacje z Piastem Gliwice w sprawie transferu Ariela Mosóra. Środkowy obrońca gliwiczan jest też młodzieżowym reprezentantem Polski.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...