STS KOD PROMOCYJNY

Jakub Moder ulubieńcem kibiców Brighton. Piosenka i flaga dla „Magic man’a”!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąJakub Moder ulubieńcem kibiców Brighton. Piosenka i flaga dla „Magic man'a”!

Zapracować na szacunek na Wyspach Brytyjskich i w Premier League nie jest łatwo. A, gdy kibice układają na twoją cześć piosenkę i wywieszają flagę na stadionie, to już o czymś świadczy. W ostatnich tygodniach Jakub Moder mocno zyskał na popularności.

„Tony Bloom went to Europe in a brand new Skoda, brought us back a magic man Jakub Jakub Moder” (tłum. „Tony Bloom pojechał do Europy nową Skodą. Przywiózł nam magicznego człowieka, Jakuba Modera”) – filmik z kibicowską przyśpiewką robi furorę nie tylko w polskich social mediach, ale i na grupach kibiców Brighton. Piosenka spodobała się również właścicielowi klubu Tony’emu Bloom’owi, który zapozował z kibicami do zdjęcia wraz z flagą, na której widniały polskie barwy, skoda oraz… Jakub Moder!

Polak doceniany coraz bardziej

Ktoś może zapytać: ale o co chodzi z tym Moderem? Jaki „Magic man”? Brighton zajmuje 9. miejsce w Premier League, a polski pomocnik w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach rozegrał 24 mecze, strzelił 2 gole i zanotował 4 asysty. 22-latek z Polski jednak świetnie wkomponował się do drużyny i radzi sobie coraz lepiej. Wspomniana przyśpiewka ujrzała światło dzienne po niedawnym golu i asyście Modera w meczu FA Cup. 

Brighton kupuje polskie talenty

„Mewy” za pomocnika zapłaciły Lechowi Poznań 11 milionów euro. W momencie dokonania transakcji był to transfer numer dziewięć, jeśli chodzi o najdroższe zakupy Brighton w historii. Trener Graham Potter dał zadebiutować obecnemu reprezentantowi Polski 27 lutego 2021 roku, czyli za niedługo będzie rocznica od tego wydarzenia. Z czasem Moder nabrał pewności siebie i coraz lepiej radził sobie w zespole i w lidze angielskiej. W tym sezonie wygląda to już więcej niż obiecująco. Widzą to też fani „Mew”, którzy mocno wierzą w Polaka, skoro nazywają go „Magic man”. Warto przy okazji nadmienić, że Tony Bloom i inni ważni członkowie klubu doceniają polskich piłkarzy. Oprócz Modera kupiony został Michał Karbownik, który gra obecnie na wypożyczeniu w Olympiakosie Pireus. Za 11 milionów euro tej zimy z kolei kupiony został inny polski talent – Kacper Kozłowski z Pogoni Szczecin, który wiosną ogrywać się będzie w lidze belgijskiej.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...