Michniewicz powołał 39 piłkarzy. Kadra Polski na mecze Ligi Narodów

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiMichniewicz powołał 39 piłkarzy. Kadra Polski na mecze Ligi Narodów

Tak dużej kadry biało-czerwonych chyba jeszcze nie było. Selekcjoner Czesław Michniewicz ogłosił 39 nazwisk piłkarzy, którzy zostali powołani na czerwcowe mecze Ligi Narodów. Nie wszyscy będą na zgrupowaniu przez cały czas.

Długa lista z powodu wakacji

To, że lista powołań do reprezentacji Polski będzie szeroka, było wiadomo od dawna, bo nie ukrywał tego sam Czesław Michniewicz. Mówiło się jednak o ok. 30 nazwiskach. Tymczasem wczoraj wszyscy poznaliśmy aż 39 nazwisk. Wszystko z powodu terminu zgrupowania i meczów. Większość piłkarzy kończy lub skończyło swoje rozgrywki, więc należy im się chwila oddechu i urlopu. Mecze Ligi Narodów odbędą się w dniach od 1 do 14 czerwca.

Słonina trzyma w niepewności: USA czy Polska?

Czy na liście powołanych jest dużo niespodzianek? I tak i nie, bo o wielu nazwiskach mówiło się od dawna. To dotyczy bramkarza Chicago Fire Gabriela Słoninę, z którym spotkał się w USA sam selekcjoner. Co ciekawe i zaskakujące, w reprezentacji nadal nie wiedzą kiedy i czy przyleci on na zgrupowanie. W kadrze znalazło się miejsce dla Mateusza Wieteski, Jakuba Kiwiora, czy Kamila Grosickiego. Dla niektórych piłkarzy samo zgrupowanie będzie momentem, który może zadecydować o wyjeździe na Mistrzostwa Świata do Kataru lub o ich przyszłości klubowej, która w konsekwencji będzie miała przełożenie na kolejne powołanie lub nie. W takiej sytuacji jest choćby Karol Linetty (nie gra w klubie) czy Krystian Bielik (spadł do 3. ligi w Anglii).

Kto przyleci później na zgrupowanie?

Jeśli chodzi o sam przyjazd i pobyt na zgrupowaniu, to z opóźnieniem pojawią się dwaj piłkarze z amerykańskiej MLS, czyli Adam Buksa i Kamil Jóźwiak, a także Sebastian Szymański, którego czeka mecz w finale Pucharu Rosji. Wszyscy najpewniej nie zagrają w pierwszym meczu grupowym z Walią. Z kolei Świderski 28 maja bierze ślub. Grzegorz Krychowiak nie zagra w ostatnim spotkaniu z Belgią w Warszawie. Zawodnik musi wracać do Krasnodaru już tydzień po spotkaniu z Holandią i poprosił o kilka dni wolnego. Robert Lewandowski zostaje na tę chwilę na całe zgrupowanie, gdyż obecnie przebywa na wakacjach.

Reprezentacja Polski w czerwcu rozegra cztery spotkania w Lidze Narodów. Pierwszym rywalem będzie Walia (1.06) u siebie, drugim Belgia (8.06) na wyjeździe, kolejnym Holandia (11.06) na wyjeździe i ponownie Belgia (14.06) u siebie.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Media Curling Club Warszawa zdominował turniej o mistrzostwo PFKC

Trwa walka o odrodzenie polskiego curlingu. Tegoroczne mistrzostwa Polskiej Federacji Klubów Curlingowych zostały zdominowane przez zespoły Media Curling Club Warszawa. Wśród pań triumfowała drużyna...