Jóźwiak strzelił karnego Chelsea. Klub z MLS lepszy od „The Blues”

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąJóźwiak strzelił karnego Chelsea. Klub z MLS lepszy od "The Blues"

Najlepsze europejskie kluby przygotowują się do sezonu w Stanach Zjednoczonych i rozgrywają mecze sparingowe z klubami MLS. Trzech Polaków z Charlotte FC miało okazję zagrać przeciwko londyńskiej Chelsea. Górą po serii rzutów karnych okazali się piłkarze z USA!

W pierwszym składzie Charlotte przeciwko „The Blues” wybiegło dwóch Polaków: Karol Świderski i Jan Sobociński, którzy rozegrali pierwsze 45 minut. Po przerwie doszło do szeregu zmian, a na boisku pojawił się m.in. Kamil Jóźwiak. Były piłkarz Derby County wraz z kolegami doprowadzili do wyrównania w doliczonym czasie gry i o zwycięstwie miała zadecydować seria rzutów karnych.

W konkursie jedenastek tylko jeden piłkarz nie zdobył bramki. Był to Conor Gallagher z Chelsea, który uderzył wprost w bramkarza Charlotte FC. Do ostatniego rzutu karnego podszedł Jóźwiak i ustalił wynik serii na 5:4 dla klubu z MLS.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...