STS KOD PROMOCYJNY

Kobieca reprezentacja Polski na 33. miejscu w rankingu FIFA

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekKobieca reprezentacja Polski na 33. miejscu w rankingu FIFA

W piątkowy poranek Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej opublikowała najnowszy ranking. Kobieca reprezentacja Polski zajmuje w nim 33. miejsce. To spadek o trzy lokaty w porównaniu do ostatniej aktualizacji z grudnia 2021 roku.

W najnowszym zestawieniu wciąż na prowadzeniu są Amerykanki, które wyprzedzają reprezentacje Szwecji oraz Francji. Przypomnijmy, że w grudniowym rankingu Polki zajmowały 30. lokatę. Oznacza to więc spadek o trzy pozycje. W lutym 2022 roku podopieczne selekcjonerki Niny Patalon wzięły udział w Pinatar Cup w Hiszpanii. Co prawda był to turniej towarzyski, lecz biało-czerwone zanotowały podczas jego trwania trzy porażki: z Irlandią i Węgrami po 1:2, a w meczu o 7. miejsce ze Słowacją 0:2.

Kolejny mecz Polek został zaplanowany na 7 kwietnia w Gdyni, gdzie zmierzą się z Armenią. Kilka dni później, bo 12 kwietnia biało-czerwone zagrają z Norweżkami w Oslo. Oba spotkania odbędą się w ramach eliminacji do mistrzostw świata.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...