Kolejne show Arkadiusza Milika. Polak bohaterem Marsylii w meczu 1/8 Ligi Konferencji

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąKolejne show Arkadiusza Milika. Polak bohaterem Marsylii w meczu 1/8 Ligi Konferencji

Arkadiusz Milik na dobre wraca do wysokiej formy. Reprezentant Polski w ostatnich tygodniach wykazuje się dużą skutecznością, a w czwartkowy wieczór w Marsylii znów dał show. Tym razem Polak dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a jego Olympique wygrał przed własną publicznością 2:1 ze szwajcarską Bazyleą i jest o krok bliżej awansu do ćwierćfinału rozgrywek Ligi Konferencji. Arkadiusz Milik był najjaśniejszą postacią pojedynku na Stade Velodrome.

Arkadiusz Milik prowadzi Marsylię w rozgrywkach europejskich

Dla Arkadiusza Milika bramki strzelone przeciwko FC Basel to trzecie i czwarte trafienie w trzecim meczu Ligi Konferencji. Wcześniej Polak dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców w meczu przeciwko azerskiemu Karabachowi Agdam. Tym razem do strzelenia pierwszej bramki potrzebował 19 minut. Arkadiusz Milik podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i strzałem a’la panenka pokonał bezradnego bramkarza gości. Strzelenie karnego w ten sposób to potwierdzenie niezwykłej pewności siebie, którą w ostatnich tygodniach imponuje polski napastnik.

Druga bramka Arkadiusza Milika padła już po przerwie. Wtedy zachował się jak rasowy napastnik i skutecznie dobił strzał swojego kolegi z zespołu Rongiera. Polak ubiegł obrońcę i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki w odsłonięty róg bramki. Trafienie wyprowadziło graczy Olympique Marsylia na dwubramkowe prowadzenie, jednak nie udało się go utrzymać. Jeszcze przed końcem spotkania bramkę kontaktową dla Bazylei zdobył Sebastiano Esposito, co zwiększa szansę Szwajcarów na odrobienie strat w drugim meczu. Rewanż odbędzie się w przyszłym tygodniu. Polak zagrał pełne 90 minut.

Olympique Marsylia – FC Basel    2:1 (19’, 68’ Milik – 80’ Esposito)

Dobry prognostyk przed barażem o awans na Mistrzostwa Świata

Dobra forma Arkadiusza Milika jest dobrym znakiem dla selekcjonera Czesława Michniewicza przed zbliżającym się finałem baraży o awans na Mistrzostwa Świata. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Śląskim w Chorzowie 29 marca, a przeciwnikami Polaków będą Czesi lub Szwedzi.