Kownacki znów strzela, Karbownik debiutuje w 2. Bundeslidze

Autor
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąKownacki znów strzela, Karbownik debiutuje w 2. Bundeslidze

Świetne wejście w sezon zalicza Dawid Kownacki. Piłkarz, który mógł zostać w Lechu na dłużej w 2. Bundeslidze ma już dwa gole i asystę. Pierwsze minuty w barwach Fortunny Duesseldorf zaliczył natomiast Michał Karbownik.

Fortuna ma walczyć o awans do Bundesligi w tym sezonie, ale początek jest taki sobie. Siedem punktów po czterech meczach, bilans mógł być bardziej okazały. Nic więc dziwnego, że niedosyt panuje również u Dawida Kownackiego, który indywidualnie wygląda bardzo dobrze. W ostatnim meczu Fortuny z Greuther Fuerth „Kownaś” zdobył bramkę, ale nie wystarczyło to do wygranej, tylko do remisu 2:2.

Krótki debiut zaliczył z kolei Michał Karbownik. Wypożyczony z Brighton piłkarz pojawił się na boisku w 90. minucie i to na prawej obronie, czyli nie nominalnej pozycji.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...