Legia Warszawa z Superpucharem. Przełamanie po 15 latach

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaLegia Warszawa z Superpucharem. Przełamanie po 15 latach

Piłkarze Legii Warszawa zdobyli Superpuchar Polski. Tym samym stołeczny klub przełamał serię ośmiu przegranych spotkań o to trofeum z rzędu i wywalczył je po 15. latach przerwy. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Te lepiej wykonywali gracze wicemistrzów Polski. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Dla Legii Warszawa to piąty Superpuchar w historii klubu.

Przeciętny mecz i wygrana w rzutach karnych

Sobotni mecz o Superpuchar Polski pomiędzy Legią Warszawa i Rakowem Częstochowa nie należał do najbardziej porywających. Widać było, że oba zespoły są w mocnym treningu, gdzie wszystko podporządkowano grze w eliminacjach europejskich pucharów oraz dobremu startowi w rozgrywkach Ekstraklasy. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy ani jednego celnego strzału. Najbliżej szczęścia był Bogdan Racovitan. Piłka po strzale głową obrońcy Rakowa musnęła poprzeczkę. Później odpowiedzieć próbował Tomas  i to by było na tyle.

W drugiej połowie gra się nieco ożywiła, jednak wciąż brakowało konkretów. Pierwszy celny strzał oglądaliśmy dopiero w 62. minucie. Wówczas uderzenie Pawła Wszołka zatrzymał Vladan Kovacevic. W doliczonym czasie gry Raków był bliski zwycięstwa. Piłka po miękkim strzale Marcina Cebuli zatrzymała się na poprzeczce. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry było 0:0. Losy trofeum decydowały się w rzutach karnych. Te lepiej wykonywali gracze Legii Warszawa, którzy wygrali 6:5 i zdobyli Superpuchar. Jedenastek w barwach Rakowa nie wykorzystali Marcin Cebula i Jean Carlos Silva. W drużynie Legii spudłował Maciej Rosołek, a autorem decydującego trafienia był Maik Nawrocki

Raków Częstochowa – Legia Warszawa 0:0 k. 5:6

Przełamana klątwa przegranych meczów o Superpuchar

Legia Warszawa przełamała klątwę ośmiu przegranych meczów o Superpuchar z rzędu. Tym samym stołeczny klub po 15. latach znów sięgnął po to trofeum. To piąty Superpuchar w kolekcji Legii. Łącznie warszawianie grali o to trofeum po raz 16. w swojej historii. Raków Częstochowa zdobywał Superpuchar w latach 2021 i 2022. Teraz jego seria została zatrzymana.