STS KOD PROMOCYJNY

Lewandowski nie pokonał Szczęsnego. Barca – Juve 2:2

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąLewandowski nie pokonał Szczęsnego. Barca - Juve 2:2

Drugi mecz Roberta Lewandowskiego w barwach Barcelony i wciąż bez premierowego gola. Kapitan reprezentacji Polski na boisku spędził więcej czasu niż w sparingu z Realem, ale wypadł gorzej. Trener Barcelony uspokaja jednak kibiców i dziennikarzy.

Niezłymi 45-minutami w El Clasico „Lewy” dał nadzieje na gola w kolejnym meczu. Tym razem w Dallas Barcelona grała z Juventusem z Wojciechem Szczęsnym w składzie. Lewandowski znów wyszedł w podstawowym składzie i spędził na boisku ponad godzinę. Oddał trzy strzały, ale generalnie wypadł przeciętnie, jeśli nie powiedzieć słabo. Momentami był kompletnie niewidoczny w ataku. Barcelona jednak zremisowała z Juventusem 2:2 po dwóch bramkach Dembele. Trener Xavi był oczywiście pytany o postawę „Lewego”.

Jest bliski zdobycia pierwszej bramki i ciężko pracuje. Musimy bardziej szukać Lewandowskiego. Kiedy atakują nas wysokim pressingiem, musimy go częściej znajdować, żeby utrzymał się przy piłce i żebyśmy mogli usadowić się na połowie rywala. To zawsze jest naszym celem. Robert bardzo nam pomoże

Xavi, trener Barcelony

Hiszpańskie media w większości oceniają Polaka podobnie. Widać, że dopiero szuka dla siebie miejsca, a koledzy z zespołu nie wykorzystują jego potencjału. „Polakowi ciężko jest wejść do gry. Tym razem mogło tak być, ponieważ nie miał najbardziej kreatywnych kolegów na boisku. Na tym etapie przygotowań to normalne, że jest w trakcie adaptacji” – napisała „Marca”.

Kolejny mecz towarzyski Barcelona rozegra w niedzielę 31 lipca o godzinie 1:00 czasu polskiego. Przeciwnikiem będzie New York Red Bulls z Patrykiem Klimalą. Poniżej można zobaczyć najciekawsze akcje meczu z Juventusem:

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...