Lewandowski mistrzem Niemiec i z nagrodą Laureus

Autor
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąLewandowski mistrzem Niemiec i z nagrodą Laureus

Bayern Monachium po raz 32. w historii, a Robert Lewandowski po raz 10 wygrywa Bundesligę. Polak przypieczętowanie tytułu okrasił golem w wygranym 3:1 meczu z Borussią Dortmund. Snajper monachijczyków miał też w weekend inne powody do radości.

Bundesliga została kompletnie zdominowana przez Bayern, który wygrywał ligę niemiecką w dziesięciu ostatnich sezonach. Osiem tytułów przypadło w udziale „Lewego”, który dwa wcześniejsze majstry zdobywał jeszcze w barwach BVB.

Kolejne tytuły w Bundeslidze

Najświeższy tytuł Polak i Bayern uczcicli w najlepszy sposób, ogrywając największego przeciwnika, czyli Borussię Dortmund. W „Der Klassiker” Bayern wygrał 3:1, a jednego z goli strzelił Lewandowski, który ma już na swoim koncie 33. gole w tym sezonie i pewnie zmierza po kolejną koroną króla strzelców. Monachijczycy mistrzostwo zapewnili sobie na trzy kolejki przed końcem Bundesligi. Po meczu na Allianz Arena była okazja do małej fety, lania się piwem i tańców. Najwięcej atrakcji zaplanowano jednak po ostatnim ligowym meczu.

Wyróżniony jako sportowiec

Ostatni weekend kwietnia był przyjemny dla Lewandowskiego nie tylko z tego powodu. Polak został też wyróżniony w prestiżowym plebiscycie Laureus World Sports Awards 2022. „Lewy” był nominowany do nagrody sportowca roku, ale ostatecznie otrzymał inną statuetkę w kategorii „wyjątkowe osiągnięcie”. Kapituła przyznała ją polskiego napastnikowi w związku z pobiciem rekordu Gerda Mullera i strzeleniem 41 goli w poprzednich rozgrywkach ligowych.

To naprawdę wiele znaczy być zauważonym i docenionym przez tak wspaniałych ludzi, sportowców, legendy światowego sportu. Ma to dla mnie jako sportowca i człowieka bardzo szczególne znaczenie

Robert Lewandowski
Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...