STS KOD PROMOCYJNY

Rybus zamienił Rosję na… Rosję. W sieci wrze po transferze (byłego?) reprezentanta

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąRybus zamienił Rosję na... Rosję. W sieci wrze po transferze (byłego?) reprezentanta

Maciej Rybus jest jednym z ostatnich polskich sportowców, który reprezentował barwy rosyjskiego klubu po ataku tego kraju na Ukrainę. Gdy skończył się jego kontrakt z Lokomotiwem Moskwa wydawało się, że piłkarz zmieni kraj. Tymczasem podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa.

32-letni obrońca ma na swoim koncie 66 występów w narodowych barwach. Ostatnio nie był powoływany i nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek będzie. Lewy obrońca zmienił klub, lecz nie zmienił ani kraju, ani nawet miasta. Po pięciu latach gry w Lokomotiwie będzie bronił barw moskiewskiego Spartaka.

Jak można było się spodziewać, taka decyzja byłego gracza Legii Warszawa wywołała burzę w Polsce. W sieci nie brakuje komentarzy o tym, żeby piłkarza już nigdy nie powoływać do reprezentacji i że o wszystkim przesądziły pieniądze.

Rybus ma żonę Rosjankę i dwójkę małych dzieci. – Moja żona też chciała zostać w Rosji, tu jest wygodnie, nasze dzieci chodzą do przedszkola – przekazał Rybus klubowym mediom Spartaka Moskwa. Jak informują moskiewskie media, Polak ma w Spartaku zarabiać pół miliona euro rocznie i jest to mniej niż miał w Lokomotiwie. Trener Czesław Michniewicz był pytany na konferencji reprezentacji Polski o Rybusa, ale selekcjoner odmówił komentarza mówiąc, że to nie jest ani miejsce, ani czas na to.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...