Trener opuszcza Lecha! Powody? „Ważniejsze niż piłka”

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaTrener opuszcza Lecha! Powody? "Ważniejsze niż piłka"

Tego nikt się nie spodziewał! Maciej Skorża z ważnych powodów osobistych zrezygnował z prowadzenia Lecha Poznań i na razie zrezygnował też w ogóle z piłki nożnej. Mistrz Polski w trybie błyskawicznym musi szukać nowego szkoleniowca.

Ten wieczór na długo zostanie w pamięci wszystkich związanych z Lechem. Sielankę w Poznaniu okraszoną zdobyciem tak oczekiwanego mistrzostwa Polski na stulecie istnienia klubu przerwał komunikat klubowy. „Trener Maciej Skorża trzy tygodnie temu cieszył się z mistrzostwa Polski, a teraz jest zmuszony z powodu ważnych spraw osobistych pożegnać się z Lechem Poznań.” Tak brzmi pierwsze zdanie informacji podanej we wtorek o 21:52 przez „Kolejorza”. Jak można się domyślać, ów sprawy osobiste są bardzo ważne, chyba najważniejsze, skoro szkoleniowiec po takim sukcesie rezygnuje z pracy w Lechu i rezygnuje w ogóle z piłki.

Niestety, muszę w tym momencie zrezygnować z projektu Lech i z piłki nożnej w ogóle. Chciałbym bardzo mocno podziękować prezesom Piotrowi i Karolowi, dyrektorowi Tomkowi Rząsie i innym moim współpracownikom, a także piłkarzom, którzy wykonali na boisku fantastyczną pracę, za to jak mnie wspierali w ostatnim czasie, było to dla mnie ogromnie wzruszające. I pokazuje, że Lech to coś więcej niż klub. Drodzy kibice Kolejorza, wielka prośba do was o zrozumienie tej trudnej decyzji, jaką musiałem podjąć.

Maciej Skorża

W Poznaniu szok i smutek, bo z jednej strony wszyscy wspierają trenera Skorży, ale z drugiej trzeba działać, bo czasu nie ma zbyt wiele. Drużyna za niedługo rozpocznie przygotowania do startu w europejskich pucharach, a nie wiadomo kto teraz ją poprowadzi. Skorża przejął Lecha ponownie w kwietniu 2021 roku. W zakończonym niedawno sezonie wywalczył swój czwarty, a drugi w „Kolejorzu” tytuł mistrza Polski.

Nie jest to dla nas łatwa sytuacja, akceptujemy ją jednak, bo wiemy co w życiu jest najważniejsze. Wierzymy jednak, że nie mówimy trenerowi żegnaj, ale do zobaczenia i że historia Maćka oraz lechowej rodziny będzie miała jeszcze swój kolejny rozdział

Karol Klimczak, prezes Lecha

Na razie Janasz, a potem kto?

Przy Bułgarskiej trwają narady i poszukiwania najlepszego rozwiązania. Na dniach drużyna wraca do treningów i wiadomo, że zespół poprowadzi asystent Skorży Paweł Janas. To opcja na tu i teraz. Nie wiadomo jednak kto później będzie szkoleniowcem Lecha. W zakładach bukmacherskich STS kibice mogą typować, jaki wariant zostanie wybrany przez włodarzy mistrzów Polski.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lech rozbił Villarreal i zagra w pucharach na wiosnę!

Zrobili to! Piłkarze Lecha Poznań efektownie wygrali 3:0 z Villarreal CF i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie C Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...