Trener opuszcza Lecha! Powody? „Ważniejsze niż piłka”

Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaTrener opuszcza Lecha! Powody? "Ważniejsze niż piłka"

Tego nikt się nie spodziewał! Maciej Skorża z ważnych powodów osobistych zrezygnował z prowadzenia Lecha Poznań i na razie zrezygnował też w ogóle z piłki nożnej. Mistrz Polski w trybie błyskawicznym musi szukać nowego szkoleniowca.

Ten wieczór na długo zostanie w pamięci wszystkich związanych z Lechem. Sielankę w Poznaniu okraszoną zdobyciem tak oczekiwanego mistrzostwa Polski na stulecie istnienia klubu przerwał komunikat klubowy. „Trener Maciej Skorża trzy tygodnie temu cieszył się z mistrzostwa Polski, a teraz jest zmuszony z powodu ważnych spraw osobistych pożegnać się z Lechem Poznań.” Tak brzmi pierwsze zdanie informacji podanej we wtorek o 21:52 przez „Kolejorza”. Jak można się domyślać, ów sprawy osobiste są bardzo ważne, chyba najważniejsze, skoro szkoleniowiec po takim sukcesie rezygnuje z pracy w Lechu i rezygnuje w ogóle z piłki.

Niestety, muszę w tym momencie zrezygnować z projektu Lech i z piłki nożnej w ogóle. Chciałbym bardzo mocno podziękować prezesom Piotrowi i Karolowi, dyrektorowi Tomkowi Rząsie i innym moim współpracownikom, a także piłkarzom, którzy wykonali na boisku fantastyczną pracę, za to jak mnie wspierali w ostatnim czasie, było to dla mnie ogromnie wzruszające. I pokazuje, że Lech to coś więcej niż klub. Drodzy kibice Kolejorza, wielka prośba do was o zrozumienie tej trudnej decyzji, jaką musiałem podjąć.

Maciej Skorża

W Poznaniu szok i smutek, bo z jednej strony wszyscy wspierają trenera Skorży, ale z drugiej trzeba działać, bo czasu nie ma zbyt wiele. Drużyna za niedługo rozpocznie przygotowania do startu w europejskich pucharach, a nie wiadomo kto teraz ją poprowadzi. Skorża przejął Lecha ponownie w kwietniu 2021 roku. W zakończonym niedawno sezonie wywalczył swój czwarty, a drugi w „Kolejorzu” tytuł mistrza Polski.

Nie jest to dla nas łatwa sytuacja, akceptujemy ją jednak, bo wiemy co w życiu jest najważniejsze. Wierzymy jednak, że nie mówimy trenerowi żegnaj, ale do zobaczenia i że historia Maćka oraz lechowej rodziny będzie miała jeszcze swój kolejny rozdział

Karol Klimczak, prezes Lecha

Na razie Janasz, a potem kto?

Przy Bułgarskiej trwają narady i poszukiwania najlepszego rozwiązania. Na dniach drużyna wraca do treningów i wiadomo, że zespół poprowadzi asystent Skorży Paweł Janas. To opcja na tu i teraz. Nie wiadomo jednak kto później będzie szkoleniowcem Lecha. W zakładach bukmacherskich STS kibice mogą typować, jaki wariant zostanie wybrany przez włodarzy mistrzów Polski.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Udany występ Mikołaja Marczyka w Rajdzie Finlandii

Mikołaj Marczyk w miniony weekend wziął udział w Rajdzie Finlandii. Polak zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2, więc jego debiut na fińskich szutrach...

Polskie rekordy na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Polski na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej, gdzie część konkurencji miała rangę Diamentowej Ligi. To pierwsze tak prestiżowe zawody lekkoatletyczne w...