STS KOD PROMOCYJNY

Transfery Małgorzaty Mesjasz i Kingi Szemik

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąTransfery Małgorzaty Mesjasz i Kingi Szemik

Dwie, polskie piłkarki zmieniły ligowe barwy. Małgorzata Mesjasz przeszła do AC Milan, natomiast Kinga Szemik dołączyła do Stade de Reims.

Mesjasz w Serie A

Małgorzata Mesjasz ma 25 lat i występuje na środku obrony. Do tej pory mogliśmy śledzić jej zmagania w 1. FFC Turbine Potsdam, czyli w czwartym zespole kobiecej Bundesligi w sezonie 2021/22. W trakcie weekendu AC Milan poinformował o podpisaniu kontraktu z Polką, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku. Nowy klub Mesjasz w poprzednim sezonie był trzecią siłą włoskiej Serie A kobiet. 25-latka to reprezentantka kadry, która zadebiutowała w niej w 2018 roku.

Szemik zostaje we Francji, lecz zmienia barwy

Kinga Szemik, w przeciwieństwie do Małgorzaty Mesjasz nie zdecydowała się na przeprowadzkę do innego kraju. Polka zostanie we Francji, lecz zamiast w drugoligowym Nantes, będziemy obserwować jej występy w Stade de Reims, grające w Division 1. Bramkarka jest regularnie powoływana do kadry przez Ninę Patalon, a na swoim koncie ma trzy występy w biało-czerwonych barwach.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...