STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Transfery Małgorzaty Mesjasz i Kingi Szemik

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąTransfery Małgorzaty Mesjasz i Kingi Szemik

Dwie, polskie piłkarki zmieniły ligowe barwy. Małgorzata Mesjasz przeszła do AC Milan, natomiast Kinga Szemik dołączyła do Stade de Reims.

Mesjasz w Serie A

Małgorzata Mesjasz ma 25 lat i występuje na środku obrony. Do tej pory mogliśmy śledzić jej zmagania w 1. FFC Turbine Potsdam, czyli w czwartym zespole kobiecej Bundesligi w sezonie 2021/22. W trakcie weekendu AC Milan poinformował o podpisaniu kontraktu z Polką, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku. Nowy klub Mesjasz w poprzednim sezonie był trzecią siłą włoskiej Serie A kobiet. 25-latka to reprezentantka kadry, która zadebiutowała w niej w 2018 roku.

Szemik zostaje we Francji, lecz zmienia barwy

Kinga Szemik, w przeciwieństwie do Małgorzaty Mesjasz nie zdecydowała się na przeprowadzkę do innego kraju. Polka zostanie we Francji, lecz zamiast w drugoligowym Nantes, będziemy obserwować jej występy w Stade de Reims, grające w Division 1. Bramkarka jest regularnie powoływana do kadry przez Ninę Patalon, a na swoim koncie ma trzy występy w biało-czerwonych barwach.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...