Transfery Małgorzaty Mesjasz i Kingi Szemik

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąTransfery Małgorzaty Mesjasz i Kingi Szemik

Dwie, polskie piłkarki zmieniły ligowe barwy. Małgorzata Mesjasz przeszła do AC Milan, natomiast Kinga Szemik dołączyła do Stade de Reims.

Mesjasz w Serie A

Małgorzata Mesjasz ma 25 lat i występuje na środku obrony. Do tej pory mogliśmy śledzić jej zmagania w 1. FFC Turbine Potsdam, czyli w czwartym zespole kobiecej Bundesligi w sezonie 2021/22. W trakcie weekendu AC Milan poinformował o podpisaniu kontraktu z Polką, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku. Nowy klub Mesjasz w poprzednim sezonie był trzecią siłą włoskiej Serie A kobiet. 25-latka to reprezentantka kadry, która zadebiutowała w niej w 2018 roku.

Szemik zostaje we Francji, lecz zmienia barwy

Kinga Szemik, w przeciwieństwie do Małgorzaty Mesjasz nie zdecydowała się na przeprowadzkę do innego kraju. Polka zostanie we Francji, lecz zamiast w drugoligowym Nantes, będziemy obserwować jej występy w Stade de Reims, grające w Division 1. Bramkarka jest regularnie powoływana do kadry przez Ninę Patalon, a na swoim koncie ma trzy występy w biało-czerwonych barwach.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...

Mecz Legia – Celtic na zakończenie kariery Artura Boruca

Legia Warszawa i Celtic FC to dwa najważniejsze kluby dla Artura Boruca. Na zakończenie jego sportowej kariery zostanie pomiędzy nimi rozegrany mecz towarzyski. Pożegnanie króla Artur...