Transfery Małgorzaty Mesjasz i Kingi Szemik

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąTransfery Małgorzaty Mesjasz i Kingi Szemik

Dwie, polskie piłkarki zmieniły ligowe barwy. Małgorzata Mesjasz przeszła do AC Milan, natomiast Kinga Szemik dołączyła do Stade de Reims.

Mesjasz w Serie A

Małgorzata Mesjasz ma 25 lat i występuje na środku obrony. Do tej pory mogliśmy śledzić jej zmagania w 1. FFC Turbine Potsdam, czyli w czwartym zespole kobiecej Bundesligi w sezonie 2021/22. W trakcie weekendu AC Milan poinformował o podpisaniu kontraktu z Polką, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku. Nowy klub Mesjasz w poprzednim sezonie był trzecią siłą włoskiej Serie A kobiet. 25-latka to reprezentantka kadry, która zadebiutowała w niej w 2018 roku.

Szemik zostaje we Francji, lecz zmienia barwy

Kinga Szemik, w przeciwieństwie do Małgorzaty Mesjasz nie zdecydowała się na przeprowadzkę do innego kraju. Polka zostanie we Francji, lecz zamiast w drugoligowym Nantes, będziemy obserwować jej występy w Stade de Reims, grające w Division 1. Bramkarka jest regularnie powoływana do kadry przez Ninę Patalon, a na swoim koncie ma trzy występy w biało-czerwonych barwach.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Sukcesy zawodników z Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego w 2022 roku

Rok 2022 był pełen sukcesów zawodników startujących z licencjami Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Łącznie w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy biało-czerwoni zdobyli...

W piątek 8 kwietnia startują Mistrzostwa Świata dywizji IB w hokeju na lodzie kobiet. Na co stać Polki?

W tym roku Mistrzostwa Świata dywizji IB w hokeju na lodzie kobiet odbędą się w Katowicach. Zespoły będą rywalizowały na lodowisku Jantor, a turniej...