Szymon Marciniak poprowadzi półfinał ligi Mistrzów i finał Pucharu Polski

Strona głównaPiłka nożnaSzymon Marciniak poprowadzi półfinał ligi Mistrzów i finał Pucharu Polski

Przed arbitrem z Płocka Szymonem Marciniakiem bardzo ważne mecze do poprowadzenia. Sędzia został wyznaczony do meczu Liverpoolu z Villarreal oraz Lecha z Rakowem. Być może Marciniak otrzyma też do posędziowania finał któregoś z europejskich pucharów!

Od dawna Szymon Marciniak uznawany jest za najlepszego polskiego sędziego piłki nożnej. Nic więc dziwnego, że jest on wyznaczany do międzynarodowych meczów klubowych, jak i reprezentacyjnych. Również w Polsce przypadają mu w udziale ważne mecze.

Najpierw Anfield, potem Stadion Narodowy

2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie arbiter z Płocka poprowadzi mecz finału Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem Częstochowa. To jednak będzie nic, w porównaniu do środowego meczu Ligi Mistrzów. Marciniak został wyznaczony do poprowadzenia pierwszego spotkani półfinałowego pomiędzy Liverpoolem a Villarreal. Spotkanie to odbędzie się na Anfield Road, a w tym sezonie Marciniak sędziował mecz „The Reds” z Interem w Mediolanie. Arbiter z Płocka ma już na swoim koncie siedem meczów Ligi Mistrzów w tym sezonie. Żaden inny polski sędzia nie może poszczycić się takim dorobkiem.

Finał LE lub LKE dla Marciniaka!?

Półfinał Ligi Mistrzów już jest osiągnięciem, jeśli chodzi o polskich sędziów, ale to wcale nie musi być koniec. Spekuluje się, że Szymon Marciniak jest w wąskim gronie do poprowadzenia finału jednych z europejskich rozgrywek. Najbardziej prawdopodobnym jest finał Ligi Europy lub Ligi Konferencji Europy. W zakładach bukmacherskich STS można nawet typować, czy tak się stanie. Kursy są na razie bardzo wyrównane (1.75 na nie, 2.00 tak).

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...