STS KOD PROMOCYJNY

Szymon Marciniak poprowadzi półfinał ligi Mistrzów i finał Pucharu Polski

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaSzymon Marciniak poprowadzi półfinał ligi Mistrzów i finał Pucharu Polski

Przed arbitrem z Płocka Szymonem Marciniakiem bardzo ważne mecze do poprowadzenia. Sędzia został wyznaczony do meczu Liverpoolu z Villarreal oraz Lecha z Rakowem. Być może Marciniak otrzyma też do posędziowania finał któregoś z europejskich pucharów!

Od dawna Szymon Marciniak uznawany jest za najlepszego polskiego sędziego piłki nożnej. Nic więc dziwnego, że jest on wyznaczany do międzynarodowych meczów klubowych, jak i reprezentacyjnych. Również w Polsce przypadają mu w udziale ważne mecze.

Najpierw Anfield, potem Stadion Narodowy

2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie arbiter z Płocka poprowadzi mecz finału Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem Częstochowa. To jednak będzie nic, w porównaniu do środowego meczu Ligi Mistrzów. Marciniak został wyznaczony do poprowadzenia pierwszego spotkani półfinałowego pomiędzy Liverpoolem a Villarreal. Spotkanie to odbędzie się na Anfield Road, a w tym sezonie Marciniak sędziował mecz „The Reds” z Interem w Mediolanie. Arbiter z Płocka ma już na swoim koncie siedem meczów Ligi Mistrzów w tym sezonie. Żaden inny polski sędzia nie może poszczycić się takim dorobkiem.

Finał LE lub LKE dla Marciniaka!?

Półfinał Ligi Mistrzów już jest osiągnięciem, jeśli chodzi o polskich sędziów, ale to wcale nie musi być koniec. Spekuluje się, że Szymon Marciniak jest w wąskim gronie do poprowadzenia finału jednych z europejskich rozgrywek. Najbardziej prawdopodobnym jest finał Ligi Europy lub Ligi Konferencji Europy. W zakładach bukmacherskich STS można nawet typować, czy tak się stanie. Kursy są na razie bardzo wyrównane (1.75 na nie, 2.00 tak).

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...