STS KOD PROMOCYJNY

Wieteska jak Szarmach. Francuski klub ustanowił rekord transferowy

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąWieteska jak Szarmach. Francuski klub ustanowił rekord transferowy

Noszący ostatnio opaskę kapitana Legii – Mateusz Wieteska – zamienia Ekstraklasę na francuską Ligue 1. Środkowy obrońca został kupiony przez Clermont Foot 63 i podpisał czteroletni kontrakt.

To spore osłabienie stołecznego klubu, bo Wieteska był mocnym punktem zespołu. Obrońca znajduje się też w orbicie zainteresowań selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza. Transfer do Francji to jednak nobilitacja.

Clermont zapłaciło za polskiego defensora ok. 1,2-1,3 mln euro, co dla nich stanowi… transferowy rekord klubu. Zespół ten w nowym sezonie Ligue 1 ma tylko jeden cel: utrzymać się we francuskiej elicie. W poprzednich rozgrywkach to się udało, gdyż Clermont zajęło ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli.

Nie mogę się doczekać rozpoczęcia tego nowego wyzwania i spotkania z nowymi kolegami z drużyny. Dam z siebie wszystko, aby zespół utrzymał się w najwyższej lidze

Mateusz Wieteska po prezentacji w Clermont

Mateusz Wieteska będzie drugim polskim piłkarzem w historii klubu. W przeszłości w Clermont występował znakomity reprezentant Polski – Andrzej Szarmach. Miało to miejsce w latach 1987-1989.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...