STS KOD PROMOCYJNY

Michniewicz przed Polska – Argentyna: Cały świat zastanawia się jak zatrzymać Messiego

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPolska na MundialuMichniewicz przed Polska - Argentyna: Cały świat zastanawia się jak zatrzymać Messiego

Już tylko godziny dzielą nas od ostatniego meczu w grupie C. Polska – Argentyna będzie wyjątkowym wydarzeniem dla Czesława Michniewicza i jego piłkarzy. Selekcjoner reprezentacji Polski zdaje sobie sprawę, jakie czeka biało-czerwonych zadanie, ale cieszy się z miejsca w którym jest jego zespół.

Do tej pory Polska grała o godzinie 14:00 i 17:00 czasu polskiego. W meczu z Argentyną przyjdzie biało-czerwonym biegać po murawie o 20 czasu polskiego. W Katarze będzie 22:00. – Nigdy nie grałem o 22 miejscowego czasu. Chyba z Legią graliśmy w Neapolu o 21:00. Czas w dniu meczu z Argentyną będzie trudny, cały dzień trzeba czekać na pierwszy gwizdek. Zupełnie inaczej było z Arabią, gdzie staliśmy, zjedliśmy śniadanie i jechaliśmy na mecz – przyznaje Czesław Michniewicz.

Jakie wyniki dadzą awans?

Mimo czterech punktów po dwóch kolejkach i pozycji lidera w grupie C, nikt w polskim obozie nie wybiega myślami dalej niż do meczu z Argentyną. To bowiem on plus wynik meczu Arabia Saudyjska – Meksyk, zadecyduje o kolejności i dalszej grze na MŚ. Warto pamiętać, że remis (wygrana oczywiście też) w ostatnim meczu zapewni Polsce awans. To jednak nie jedyny pozytywny wariant dla biało-czerwonych. Polska będzie mogła się cieszyć w przypadku przegranej, jeśli Meksyk wygra lub zremisuje z Arabią Saudyjską, ale ważny będzie korzystny bilans bramkowy z Meksykiem w przypadku jego wygranej, lub z Arabią w przypadku remisu. Spełnionych będzie musiało być kilka warunków. Podstawowym jest remis lub zwycięstwo Meksyku w meczu z Arabią Saudyjską. Drugim jest lepszy bilans bramkowy od Meksyku (w przypadku jego zwycięstwa nad Arabią) lub Arabią Saudyjską (w przypadku remisu w jej meczu z Meksykiem. W przypadku równej liczby punktów o kolejności decyduje:

  • różnica bramek
  • liczba zdobytych bramek
  • bezpośrednie mecze
  • fair play (kartki)
  • losowanie

Jesteśmy w fantastycznym miejscu i w fantastycznym czasie. Czerpiemy radość, nie tylko z pogody i słońca. Jesteśmy dumni z miejsca w którym jesteśmy. Świat patrzy na mecz, który jest walką o awans, a nie meczem o nic. Chwilo trwaj! Chcę żebyśmy szczęśliwi wyjechali z Kataru.

Czesław Michniewicz, selekcjoner reprezentacji Polski

Michniewicz wyściskany przez kibica

Nie tylko polscy dziennikarze, ale i zagraniczni pytali selekcjonera o sposób gry przeciwko Argentynie i skali wyzwania. – Zmian w Argentynie było dużo po pierwszym meczu. Zagrali dobry mecz z Meksykiem i skład raczej będzie zbliżony właśnie do tego spotkania. Byłem na meczu Argentyny z Meksykiem, który bronił imponująco do momentu straty gola. Wysoko oceniam ten pomysł na grę przeciwko Argentynie. Jak się ma takich piłkarzy, jak Messi to niewiele potrzeba, żeby strzelić i wygrać. Na meczu Argentyny z Meksykiem siedziałem wśród kibiców Argentyny. Po golu chłopiec siedzący obok rzucił mi się na szyję. Po moim stroju widział, że jestem z Polski, ale wyściskał mnie jak syn ojca wracającego z dalekiego rejsu – przyznaje Michniewicz.

Lewandowski lepszy od Messiego?

I właśnie starcie Roberta Lewandowskiego z Leo Messim najbardziej interesowało zagranicznych dziennikarzy. Jeden z nich wprost zapytał trenera biało-czerwonych, jak jest sposób na Messiego? – Cały świat się nad tym zastanawia i to od dobrych 18 lat – odpowiedział Michniewicz. – Widać, że cała Argentyna jest zmobilizowana, żeby udanie wypadł ten jego ostatni – jak zapowiedział – mundial a karierze – dodaje selekcjoner reprezentacji Polski. – Mam w głowie skład na dziś, ale jest jeszcze jeden trening. Cały świat od losowania czeka na starcie Messiego z Lewandowskim. Ale to jest mecz Polska – Argentyna. Nie będę robił gradacji, kto jest lepszy, a kto gorszy – stwierdził Michniewicz, który zapowiedział, że Polska nie będzie nastawiona tylko na obronę i grę na 0:0, bo to może się źle skończyć. Biało-czerwoni muszą być gotowi na pozytywną reakcję nawet po stracie gola.

A jak będzie, przekonamy się w środowy wieczór. Mimo morzu za oknem, w polskich domach będzie gorąco, jak… w Katarze!

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...