Arkadiusz Milik i Wojciech Szczęsny z Pucharem Włoch

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąArkadiusz Milik i Wojciech Szczęsny z Pucharem Włoch

Reprezentanci Polski Arkadiusz Milik i Wojciech Szczęsny zdobyli Puchar Włoch w barwach Juventusu Turyn. W finałowym starciu ekipa Starej Damy pokonała 1:0 Atalantę Bergamo. Na boisku na 10 minut pojawił się Arkadiusz Milik i zebrał dobre oceny. Polski napastnik został królem strzelców rozgrywek Pucharu Włoch z dorobkiem czterech bramek i mocno przyczynił się do tego sukcesu. Juventus Turyn zdobył to trofeum po raz 15. w swojej historii.

Wygrana z Atalantą i Puchar Włoch jedzie do Turynu

Tegoroczny finał Pucharu Włoch zapowiadał się bardzo ciekawie. Atalanta Bergamo w ostatnich miesiącach znajduje się w fantastycznej dyspozycji i awansowała do finału Ligi Europy, gdzie zagra z Bayerem Leverkusen. Z drugiej strony był Juventus Turyn z Wojciechem Szczęsnym i Arkadiuszem Milikiem. Dla Starej Damy była to szansa na zdobycie pierwszego trofeum od dwóch sezonów.

Zgodnie z oczekiwaniami Polacy rozpoczęli finał na ławce. Spotkanie ułożyło się idealnie dla Juventusu, ponieważ już w czwartej minucie zespół na prowadzenie wyprowadził Dusan Vlahović. Pierwsza połowa od początku do końca toczyła się pod dyktando Juventusu. Atalanta przespała pierwsze 45 minut rywalizacji na Stadio Olimpico w Rzymie. Podopieczni Gasperiniego ożywili się w drugiej połowie, jednak defensywa Juve imponowała szczelnością i dobrą organizacją. Na ostatnie 10 minut na boisku pojawił się Arkadiusz Milik i był bardzo aktywny. Ostatecznie o trofeum zadecydowała bramka z pierwszych minut meczu. Juventus Turyn po raz 15. w swojej historii sięgnął po trofeum, a dwaj Polacy mają powody do świętowania.

Arkadiusz Milik królem strzelców Pucharu Włoch

Arkadiusz Milik dołożył ważną cegiełkę do zwycięstwa Juventusu w Pucharze Włoch. Polak został królem strzelców rozgrywek z dorobkiem czterech bramek, a jego gole przesądziły o wyeliminowaniu Frosinone i Lazio Rzym. W ćwierćfinale polski napastnik popisał się hattrickiem i Juve wygrało 4:0 z Frosinone. Czwartą bramkę dołożył w rewanżu półfinału na wyjeździe z Lazio i przesądziła ona o awansie. Wojciech Szczęsny w Pucharze Włoch pełnił rolę rezerwowego. W bramce Juventusu oglądaliśmy Włocha Mattię Perina.