Mistrz Polski poznał rywala w eliminacjach do Ligi Mistrzów! Łatwo nie będzie?

Strona głównaPiłka nożnaMistrz Polski poznał rywala w eliminacjach do Ligi Mistrzów! Łatwo nie będzie?

Raków Częstochowa poznał pierwszego rywala w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski zmierzą się z Florą Tallinn.

Po raz pierwszy

Losowanie eliminacji do Ligi Mistrzów było dla klubu jak i jego kibiców wielkim wydarzeniem. Mistrzowie Polski dotychczas nie występowali w eliminacjach do najbardziej prestiżowych pucharów europejskich.

W poprzednich latach częstochowianie brali udział w rozgrywkach europejskich dwa razy. Rywalizację rozpoczynali od drugiej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Ostatecznie ani razu nie zameldowali się w rozgrywkach.

W obu przypadkach odpadali w ostatniej rundzie eliminacji. Najpierw przegrali dwumecz z Gentem. W kolejnym sezonie musieli uznać wyższość Slavii Praga. Tym razem droga do fazy grupowej europejskich pucharów będzie z jednej strony łatwiejsza, z drugiej niekoniecznie.

Mogło być gorzej

Lista potencjalnych rywali mistrza Polski była bardzo szeroka. Wśród nich znalazły się choćby Ferencvaros czy Łudogorec Razgrad. Ostatecznie jednak wąska lista przeciwników Rakowa była łagodniejsza. Znalazły się na niej Karabach Agdam, Slovan Bratysława, HJK Helsinki, Flora Tallinn oraz Olimpija Lubljana.

Wyjazd do Helsinek, Tallinna czy Lubljany wydawały się z perspektywy zespołu z Częstochowy bardzo dobrymi. W końcu rywale, na których Raków mógł trafić byli jak najbardziej w zasięgu częstochowian. W klubie wszyscy nie mogli się doczekać, kto będzie rywalem mistrza Polski w pierwszej rundzie eliminacji.

Rywal z niskiej półki

Ostatecznie los sprawił, że Raków zmierzy się w pierwszej rundzie eliminacji z Florą. Ekipa z Tallinna to aktualny mistrz Estonii. Częstochowianie więc wydają się faworytem pierwszego dwumeczu.

Dodatkowo na korzyść mistrza Polski przemawia terminarz. Pierwsze spotkanie Raków rozegra w roli gospodarza. Mecz odbędzie się prawdopodobnie 11 lipca o godzinie 18. Rewanż będzie mieć miejsce tydzień później, 18 lub 19 lipca.

Do trzech razy sztuka? Raków rozpoczyna eliminacje do Ligi Mistrzów!

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....