Młodzieżówka z pierwszym zwycięstwem pod wodzą Probierza

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiMłodzieżówka z pierwszym zwycięstwem pod wodzą Probierza

Reprezentacja Polski w piłce nożnej do lat 21 odniosła swoje pierwsze zwycięstwo pod wodzą Michała Probierza. Biało-czerwoni po nerwowym spotkaniu pokonali 3:2 młodych Turków. Polacy w pewnym momencie prowadzili już 3:0 i grali z przewagą jednego zawodnika. W końcówce jednak Turcy złapali kontakt i losy zwycięstwa kadry Probierza ważyły się do samego końca. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli: Filip Szymczak, Mateusz Łęgowski i Kajetan Szmyt.

Pewne prowadzenie do przerwy

Mecz z młodymi Turkami od początku układał się po myśli podopiecznych Michała Probierza. Już w 7. minucie meczu wynik spotkania otworzył Filip Szymczak z Lecha Poznań. Od 30. minuty Polacy grali w liczebnej przewadze po tym, jak z boiska za dwie żółte kartki wyleciał zawodnik Warty Poznań Enis Destan. Jeszcze przed przerwą reprezentanci Polski podwyższyli prowadzenie na 2:0. Sposób zdobycia bramki był jednak niecodzienny. W polu karnym faulowany był Jan Biegański i do rzutu karnego podszedł Szymczak. Nie strzelił, jednak sędzia nakazał powtórkę. Niestety napastnik Lecha ponownie okazał się gorszy od bramkarza Turków, jednak w polu karnym skutecznie odnalazł się Bartłomiej Kłudka z Zagłębia Lubin i dobił piłkę. Do przerwy było 2:0 i nic nie wskazywało na to, że w drugiej połowie będzie nerwowo

Drżenie o wynik do samego końca

Niedługo po przerwie bramkę na 3:0 zdobył Kajetan Szmyt z Warty Poznań. Wydawało się, że kwestią czasu sa kolejne trafienia dla rozpędzonych Polaków. Nieoczekiwanie jednak inicjatywę przejęli Turcy, którzy grali w liczebnym osłabieniu. Pierwszą bramkę zdobyli w 62. minucie, gdy skutecznością wykazał się Metehan Baltaci. Kilka minut później zrobiło się już 2:3, gdy do siatki trafił Emin Bayram. Ostatecznie mimo nerwowej końcówki grający w przewadze Polacy utrzymali prowadzenie. Choć był to tylko mecz towarzyski, to jednak miał duże znaczenie. Zwycięstwo z Turkami to pierwsza wygrana kadry u-21 pod wodzą Michała Probierza

Turcja – Polska 2:3 (0:2)