STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Najlepsze typy na piąty dzień Mundialu – 24.11

Autor: Redakcja GnS
Strona głównaPolska na MundialuTypy na MundialNajlepsze typy na piąty dzień Mundialu - 24.11

Katarski czwartek przyniesie kolejne emocje! Najciekawiej zapowiada się mecz Brazylii z Serbią, ale rezultat meczu nie jest tutaj przesądzony. Portugalia też będzie faworytem z Ghaną, choć należy być ostrożnym. Podobnie jak w przypadku Szwajcarii i Kamerunu oraz Urugwaju i Korei Południowej. Co typować w tych spotkaniach?

Typy na mecz Szwajcaria – Kamerun (godz. 11:00)

Szwajcaria nie przegra1.19Helweci mają bardziej doświadczony skład, który wie, jak grać na turniejach.
Kamerun strzeli gola1.74W 2022 roku Szwajcaria tylko raz zachowała czyste konto.
Padną maksymalnie 3 bramki1.23Taki scenariusz sprawdzał się w 7 z 8 spotkań “Nati” w 2022 roku.

Bardziej doświadczona i lepiej radząca sobie na wielkich turniejach Szwajcaria to faworyt tego spotkania. Kurs na jej wygraną jest jednak wysoki, bo co by nie mówić – Kamerun wyróżnia się na kontynencie afrykańskim i ma kilku ogranych w Europie graczy. Sęk w tym, że ekipy z Czarnego Lądu słabo radzą sobie na mundialach. Z drugiej jednak strony – Szwajcaria nie może liczyć na spacerek. 

Dlatego dla pewności lepiej stawiać na to, że Helweci po prostu tego meczu nie przegrają. Natomiast całkiem opłacalnym jest zakład dotyczący tego, że Kamerun zdobędzie bramkę. Szwajcarzy w 2022 roku nie stanowią monolitu w obronie i w 7 z 8 spotkań tracili co najmniej jednego gola – także ze słabawym Kosowem.

Ogólnie zaś można zakładać, że nie będzie w tym spotkaniu więcej trafień niż 3. To najbardziej powszechny scenariusz Szwajcarów w 2022 roku, a i w przypadku Kamerunu sprawdzał się często. Poza tym to faza grupowa mistrzostw świata. Nikt nie będzie chciał tam grać z gorącą głową.

Typy na mecz Urugwaj – Korea Południowa (godz. 14:00)

Urugwaj wygra ten mecz1.75To doświadczona drużyna z kilkoma gwiazdami, lepiej ograna na wysokim poziomie niż Korea.
Tylko jedna drużyna strzeli gola lub nie będzie ich wcale1.71Działo się tak w 8 z 9 meczów Urugwaju w 2022 roku.
Korea nie zdobędzie bramki2.13To logiczny scenariusz, zgodny z powyższymi zakładami.
Urugwaj wyjdzie z grupy1.40Razem z Portugalią zdaje się to być najmocniejszy zespół grupy H.

Koreańczycy mają w swoich szeregach słynnego Hueng min-Sona, który jednak ostatnio borykał się z urazem, ale poza nim ich kadra aż tak nie błyszczy. Urugwaj ma kilku ciekawych zawodników, z kapitalnym Federico Valverde na czele, oraz z kilkoma innymi ogranymi w mocnych klubach europejskich. Ogół czynników wskazuje na “La Celeste”, tym bardziej że w historii wygrali oni 6 z 7 gier z Koreą.

Co ciekawe, w 2022 roku tylko raz zdarzyło się, aby obie drużyny strzeliły gola w meczu z udziałem Urugwaju. Najczęściej robił to albo jeden zespół, albo bramek nie było wcale. Biorąc pod uwagę, że zwycięstwo Latynosów jest prawdopodobne, siłą rzeczy można postawić, że Korea nie zdobędzie żadnej bramki. Kurs jest wysoki, bo wspomniany Son potrafi zrobić różnicę, ale potencjalny zarobek może wynagrodzić lekki stres i ryzyko.

Koniec końców najważniejsze będzie to, kto wyjdzie z grupy H. Największymi faworytami są Portugalczycy, ale tuż za nimi wskazuje się Urugwajczyków. Szanse na awans “La Celeste” są ponad dwukrotnie większe niż Koreańczyków – kurs wynosi 1.40. Azjaci brali udział w 9 poprzednich mundialach z rzędu i tylko dwukrotnie wyszli z grupy (raz, gdy byli współgospodarzem).

Typy na mecz Portugalia – Ghana (godz. 17:00)

Portugalia wygra mecz1.40W teorii to najmocniejszy zespół grupy H.
“Selecao” zdobędą przynajmniej 2 bramki1.61Gdy Portugalia wygrywała w 2022 roku, zawsze strzelała co najmniej 2 gole.
Ghana nie strzeli żadnego gola1.77W 5 z 13 meczów 2022 roku “Czarne Gwiazdy” nie strzeliły gola.
Portugalia wygra grupę H1.67Daje się jej znacznie większe szanse niż Urugwajowi.

Afrykańskie zespoły słabo radzą sobie na mistrzostwach świata, a Portugalia to najmocniejszy zespół grupy H. Wszystko składa się więc w jedną całość, tym bardziej że w ostatnim czasie siła “Selecao” jest wysoka. Poza tym Ghana gra w tym roku w kradję i przegrała 5 z 13 meczów – w tym z… Komorami.

“Czarne Gwiazdy” traciły już w tym roku po 3 czy 4 gole w spotkaniu. Portugalia natomiast jeśli wygrywała, to zawsze zdobywała co najmniej 2 bramki – i to z przeciwnikami pokroju Turcji, Szwajcarii czy Czech. Warto więc postawić na to, że Cristiano Ronaldo i spółka trafią do siatki przynajmniej 2 razy, bo kurs 1.61 jest interesujący. Warto przy tym rozważyć obstawienie braku gola Ghany.

Jak wiadomo, futbol w Europie stoi na najlepszy poziomie, a skoro Portugalia jest jednym z jego najsilniejszych przedstawicieli, także na MŚ powinna brylować. To jedyny europejski team w grupie H, ma mocny skład, więc nie dziwi, że jest faworytem do jej wygrania. Kurs wynosi 1.70 i jest prawie dwukrotnie niższy niż w przypadku Urugwaju. Wszystko w rękach i nogach „Selecao”.

Typy na mecz Brazylia – Serbia (godz. 20:00)

Brazylia wygra to spotkanie1.50„Canarinhos” na poprzednim mundialu też pokonali Serbów.
„Canarinhos” trafią do siatki co najmniej dwukrotnie1.59Było tak w 6 z 8 meczów Brazylii w tym roku.
Serbia zdobędzie jakąś bramkę1.70Tylko w jednym spotkaniu tego roku Serbowie nie strzelili żadnego gola.
Brazylia zdobędzie mistrzostwo świata4.00Daje się im największe szanse

Brazylia jest największym faworytem czwartego dnia MŚ 2022. Łatwo się jednak domyślić, że rywal nie będzie dla niej spacerkiem. Serbowie to grono charakternych, solidnych piłkarzy, ogranych w mocnych ligach europejskich. Kilku z nich spokojnie może oczarować katarski czempionat. Mimo tego Brazylia powinna sobie poradzić, tak jak zrobiła to na mistrzostwach w Rosji. W końcu są jednym z faworytów całego turnieju.

W ostatnim czasie siła rażenia “Canarinhos” jest ogromna. Imponujące nazwiska imponują nie tylko na papierze, ale i na boisku. W 2022 roku Brazylijczycy wygrywali 4:0, 4:0, 4:0, 5:1, 1:0, 3:0 i 5:1. Można więc założyć, że serbski bramkarz co najmniej dwukrotnie skapituluje. Zakład jest dość bezpieczny, a kurs 1.59 zachęcający. Serbia rzecz jasna będzie miała swoje okazje, tak jak i w 2018 roku. W 7 z 8 tegorocznych spotkań wpisywali się na listę strzelców i tym razem może być podobnie. 

Co ciekawe, od tygodni Brazylia jest uznawana za głównego faworyta do zdobycia mistrzostwa świata. W STS kurs na to spadł w jej przypadku z 6.00 na 4.00. Kto wie, czy w Katarze “Canarinhos” nie dołożą do swojego dorobku szóstej gwiazdki?

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...