STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Najlepsze typy na siódmy dzień Mundialu – 26.11

Autor: Redakcja GnS
Strona głównaPolska na MundialuTypy na MundialNajlepsze typy na siódmy dzień Mundialu - 26.11

Drugi mecz na MŚ 2022 rozegrają tego dnia Polacy, którzy zmierzą się z Arabią Saudyjską. Także ich rywale wybiegną na boisko w meczu Argentyny z Meksykiem. W kolejnej grupie kibiców czekają dwie wyrównane rywalizacje – Tunezji z Australią i Francji z Danią. Jak typować te spotkania? Czy wśród tych zespołów znajduje się przyszły mistrz świata?

Typy na mecz Tunezja – Australia (godz. 11:00)

Padnie remis3.20Obie drużyny mają podobny potencjał

Zarówno Tunezja, jak i Australia są skazywane na pożarcie w grupie D. Nie daje im się żadnych szans w rywalizacji z mocnymi europejskimi ekipami – Francją i Danią. Oczywiście będą z nimi walczyć, ale największe szanse na punkty mają w starciu ze sobą. Jaki padnie wynik?

Może być właściwie każdy. Niewykluczone, że skończy się na remisie, co jest dość typowym rozstrzygnięciem w sytuacji, gdy grają ze sobą drużyny na podobnym poziomie. Faworyta tutaj brak. Warto zastanowić się nad stawianiem na mniej niż 3,5 gola, bo kanonady raczej spodziewać się tutaj nie należy. Podobnie jak wyjścia z grupy Tunezji czy Australii. Wyprzedzenie przez którąś z tych reprezentacji Francji lub Danii byłoby prawdziwą mundialową sensacją.

Typy na mecz Polska – Arabia Saudyjska (godz. 14:00)

Polska pokona Saudyjczyków1.80Arabia w teorii jest outsiderem grupy C, jednak sensacyjnie pokonała Argentynę.
Polacy wyjdą z grupy2.25To główny cel biało-czerwonych w Katarze.

Nad Wisłą nikt nie wyobraża sobie innego scenariusza niż pokonanie nisko notowanego rywala. Arabia uznawana była za najsłabszą drużyną w stawce i na kim, jak na kim, ale na tym rywalu Polacy powinni poprawić swój bilans bramek. Z drugiej strony, zespół ten pokonał Argentynę, co daje lekkie powody do niepokoju. Bezbramkowy remis z Meksykiem nie napawa wielkim optymizmem, ale niewygrana z Saudyjczykami oznaczałaby spełnienie jednego z najczarniejszych scenariuszy.

Dlatego warto stawiać na to, że Polska zdobędzie przynajmniej dwie bramki. Z drugiej jednak strony, będąc świadomym jej słabości, niewykluczone jest, że dopuści przeciwnika do strzelenia gola. Nie byłoby to przyjęte w kraju z optymizmem, ale obecnie biało-czerwoni nie są w dobrej formie.

Istnieją więc obawy, czy uda im się wyjść z grupy (kurs 2.25). Większe szanse – kurs 2.00 – daje się Meksykanom, a tyczy się to rzecz jasna drugiego miejsca. Pierwsze jest bowiem zarezerwowane dla Argentyńczyków.

Typy na mecz Francja – Dania (godz. 17:00)

Dania pokona Francję4.60Duńczycy dwukrotnie wygrali z Francuzami w 2022 roku
Dania wygra grupę D6.00Jeśli uda im się pokonać Francuzów, zwycięstwo w grupie będzie stało otworem
Francja obroni tytuł MŚ7.50Tylko Brazylii daje się większe szanse na tryumf

Za faworyta tego spotkania uznaje się oczywiście Francję. To aktualny mistrz świata z imponującą kadrą, kapitalnie obsadzoną na każdej pozycji. Mimo tych faktów Dania… już dwa razy pokonała ten zespół w tym roku, w Lidze Narodów. Co więcej, na ostatnim mundialu reprezentacje te trafiły na siebie w fazie grupowej i padł w niej bezbramkowy remis. 

Duńczycy przeżywają kapitalny okres, szybko zakwalifikowali się na mundial, więc może i tym razem pokonają “Trójkolorowych”? Kurs 4.60 jest zachęcający. W takiej sytuacji z automatu należałoby więc postawić, że Skandynawowie wygrają grupę D. Skoro uda im się pokonać Francję, nic nie będzie już stało na ich przeszkodzie.

Aczkolwiek mundial to nie tylko faza grupowa. Z tego powodu Francja nadal jest uznawana za jednego z faworytów do wygrania MŚ w Katarze. Kurs na to wynosi 7.50 i tylko Brazylii daje się na ten moment większe szanse na zwycięstwo. Warto to przemyśleć.

Typy na mecz Argentyna – Meksyk (godz. 20:00)

Argentyna pokona Meksyk1.57Argentyńczycy pokonali Meksykanów w większości swoich spotkań
Argentyna zwycięży grupę C2.40To zdecydowanie najmocniejsza drużyna w stawce
Argentyna zdobędzie mistrzostwo świata10.00Czterem innym ekipom daje się na to większe szanse

Argentyńczycy zdecydowanie wyróżniają się swoją siłą w grupie C. Meksykanie oczywiście mają swój potencjał, ale w teorii nie powinni mieć wielkich szans z “Albicelestes”. Obie reprezentacje zagrały ze sobą w historii 23 razy, z czego aż 15 gier zakończyło się triumfem przedstawicieli Ameryki Południowej. “El Tri” wygrali… jedynie dwukrotnie. Wszystko przemawia za Argentyną.

Podobnie jak za tym, że finaliści mundialu z 2014 roku wygrają swoją grupę. To po prostu najsilniejszy zespół, z którym nie może równać się ani Meksyk, ani Polska – o Arabii Saudyjskiej nawet nie wspominając. Co więcej, można zastanawiać się, czy drużyna selekcjonera Gererdo Martino nie poprawi swojego mundialowego wyniku sprzed 8 lat.

Biorąc pod uwagę słabość europejskich drużyn, takich jak Anglia, Francja czy Niemcy, wydaje się, że “swoje 5 minut” mogą mieć Latynosi – Brazylia czy Argentyna. Należy poważnie potraktować “Albicelestes” i Lionela Messiego, dla którego mogą to być ostatnie mistrzostwa świata w karierze. Kurs na zwycięstwo Argentyńczyków wynosi 10.00.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...