Nina Patalon powołała kadrę na towarzyski turniej Pinatar Cup

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekNina Patalon powołała kadrę na towarzyski turniej Pinatar Cup

Wszyscy żyją wyborem trenera męskiej reprezentacji Polski, a w tym czasie szkoleniowiec kobiecej drużyny Nina Patalon wysłała powołania do kadry na zbliżający się turniej Pinatar Cup w Hiszpanii. Polki wezmą w nim udział w ramach przygotowań do kolejnych meczów w eliminacjach do Mistrzostw Świata, które odbędą się już w kwietniu. Kto znalazł się w kadrze?

Kadra reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej na Pinatar Cup

Nina Patalon zdecydowała się na powołanie 26 zawodniczek na turniej Pinatar Cup 2022, który odbędzie się w dniach 16-22 lutego w Hiszpanii. W drużynie narodowej ponownie zabrakło Ewy Pajor, która od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją. Poza tym do dyspozycji polskiej trener będą najlepsze polskie piłkarki. W kadrze znalazły się:

  • Bramkarki: Katarzyna Kiedrzynek (VfL Wolfsburg), Karolina Klabis (AZA UJ Kraków), Anna Szymańska (Czarni Sosnowiec), Kinga Szemik (FC Nantes)
  • Obrończynie: Paulina Dudek (Paris Saint-Germain), Zofia Buszewska (Czarni Sosnowiec), Sylwia Matysik (Bayer 04 Leverkusen), Małgorzata Grec (SKN St. Polten), Małgorzata Mesjasz (Turbine Poczdam) Katarzyna Konat (TME UKS SMS Łódź), Anna Zapała (AZ UJ Kraków)
  • Pomocniczki: Dominika Grabowska (Fleury 91), Adriana Achcińska (FC Koeln), Gabriela Grzywińska (Zenit St. Petersburg), Nikol Kaletka, Kinga Kozak (obie Czarni Sosnowiec), Gabriela Grzybowska (TME UKS SMS Łódź), Joanna Wróblewska (Śląsk Wrocław), Klaudia Lefeld (Górnik Łęczna)
  • Napastniczki: Ewelina Kamczyk, Nikola Karczewska (obie Fleury 91), Weronika Zawistowska (FC Koeln), Martyna Wiankowska (Czarni Sosnowiec), Natalia Padilla-Bidas (Servette FC), Paulina Filipczak (TME UKS SMS Łódź), Karolina Gec (AZS UJ Kraków)

Powroty po kontuzji

Do kadry po wyleczeniu urazów powracają Katarzyna Kiedrzynek oraz Małgorzata Grec. Obecność obu zawodniczek powinna być dużym wzmocnieniem drużyny prowadzonej przez Ninę Patalon. Katarzyna Kiedrzynek od lat jest pierwszą bramkarką reprezentacji i bez wątpienia należy do najlepszych zawodniczek na tej pozycji na świecie. Do turnieju pozostało jeszcze 2 tygodnie, dlatego może dojść do ewentualnych zmian w powołaniach. Wszystko będzie uzależnione od sytuacji zdrowotnej naszych zawodniczek oraz wyników regularnie przeprowadzanych testów na koronawirusa. 

Ostatni etap przygotowań do meczów z Armenią i Norwegią

Będzie to dopiero druga edycja turnieju Pinatar Cup. Dwa lata temu najlepsze okazały się Szkotki, a rok temu rywalizacja została odwołana z powodu pandemii. Tym razem nic nie wskazuje na to, że zawody miałyby się nie odbyć. Dla Polek będzie to ostatni etap przygotowań do kwietniowych meczów rozgrywanych w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. W kwietniu spotkamy się kolejno z Armenią oraz z faworyzowanymi Norweżkami, a stawka tych meczów będzie bardzo wysoka. 

W turnieju Pinatar Cup udział bierze łącznie osiem reprezentacji. Poza Polkami wystąpią także: Irlandki, Słowaczki, Rosjanki, Belgijki, Węgierki, Walijki i broniące tytułu Szkotki. Reprezentacja Polski rozegra swoje pierwsze spotkanie 16 lutego w La Mandze z Irlandią. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w NBA. Różne historie, kilka wspólnych mianowników. Jak pójdzie Sochanowi?

Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat. Ci reprezentanci Polski dostąpili zaszczytu gry w najlepszej lidze koszykówki na świecie. Oczywiście najdłużej i najlepiej w...