STS KOD PROMOCYJNY

Wielki powrót. Marek Papszun znów za sterami Rakowa Częstochowa

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaWielki powrót. Marek Papszun znów za sterami Rakowa Częstochowa

Stało się. Rok trwała przerwa Marka Papszuna od piłki nożnej. Trener wraca do Rakowa Częstochowa, z którym w sezonie 2022/23 świętował historyczny tytuł mistrzowski. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez władze Rakowa. Kontrakt został podpisany na najbliższe dwa lata. To jeden z największych powrotów w polskiej piłce w ostatnich latach. Marek Papszun przez 7 lat budował wielki Raków. Teraz chce dołożyć kolejną cegiełkę. 

Koniec spekulacji. Papszun wraca na ławkę Rakowa

Rok temu byliśmy świadkami wielkiego odejścia. Marek Papszun po osiągnięciu swojego największego sukcesu w karierze trenerskiej, pożegnał się z Rakowem Częstochowa. Trener zrobił sobie roczną przerwę, choć w jej trakcie spekulowano, że już niedługo wróci na ławkę. Łączono go nie tylko z reprezentacją Polski, ale także z klubami z Polski i z zagranicy. Ostatecznie żadna z tych spekulacji nie miała potwierdzenia w praktyce. Marek Papszun tak jak zapowiedział, tak odpoczywał. Przerwa potrwała cały rok

Teraz wiemy, że dłużej trwać nie będzie. Marek Papszun po roku nieobecności wraca na ławkę Rakowa Częstochowa. Zastąpi na niej Dawida Szwargę, czyli swojego byłego asystenta. Ten nie poradził sobie najlepiej i mistrzowie Polski szybko stracili szansę na obronę tytułu, a także na grę w europejskich pucharach. Powrót Marka Papszuna ma być kontynuacją jego wizji budowania wielkiego Rakowa Częstochowa. Przed nim trudne wyzwanie, ponieważ trudno jest wrócić w to samo miejsce po osiąganiu w nim wcześniej dużych sukcesów. 

Siedem lat w ramach pierwszej kadencji w Rakowie

Przed opuszczeniem Rakowa Częstochowa po zakończeniu sezonu 2022/23, Marek Papszun pracował w tym klubie przez siedem lat. Pracę rozpoczął 18 kwietnia 2016 roku, gdy Medaliki znajdowały się w trudnej sytuacji w II lidze. Do awansu do I ligi zabrakło wówczas pięciu punktów. Później jednak Marek Papszun systematycznie budował Raków, który stopniowo awansował do Ekstraklasy. Awans miał miejsce w sezonie 2019/20. Pod wodzą Marka Papszuna Raków został mistrzem Polski. Do tego doszły dwa wicemistrzostwa kraju, dwa Puchary Polski i dwa Superpuchary Polski. Szansa na kontynuowanie pasma sukcesów już w sezonie 2024/25. 

Oficjalna konferencja prasowa Marka Papszuna i prezesa Rakowa Marka Świerczewskiego została zaplanowana na poniedziałek 27 maja. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...