STS KOD PROMOCYJNY

Patryk Szysz odchodzi z Zagłębia Lubin. Kierunek Turcja

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąPatryk Szysz odchodzi z Zagłębia Lubin. Kierunek Turcja

Wraz z końcem sezonu piłkarskiej Ekstraklasy, końca dobiegła również przygoda Patryka Szysza z Zagłębiem Lubin. 24-latek będzie teraz występować w barwach Basaksehiru Stambuł.

O potencjalnym transferze skrzydłowych „Miedziowych” mówiło się już od pewnego czasu, jednakże wspominało się w tym kontekście głównie kluby z rodzimej Ekstraklasy. Finalnie zawodnik przeniesie się do Turcji, do czwartego w minionej kampanii ligi tureckiej Basaksehiru Stambuł.

Patryk Szysz w sezonie 2021/22 w Ekstraklasie wystąpił w 33 spotkaniach, zdobywając przy tym 11 bramek oraz notując pięć asyst. Ponadto zagrał w dwóch meczach Pucharu Polski strzelając w nich jednego gola. Tym samym był on najlepszym strzelcem Zagłębia Lubin w zakończonym niedawno sezonie.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...