Piast Gliwice walczy o Final Four futsalowej Ligi Mistrzów

Strona głównaPiłka nożnaFutsalPiast Gliwice walczy o Final Four futsalowej Ligi Mistrzów

Zawodnicy Piasta Gliwice w kapitalnym stylu rozpoczęli turniej Elite Round futsalowej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu rozgrywanym w Palma de Mallorca pokonali aktualnego mistrza Chorwacji MNK Novo Vrijem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 na korzyść mistrzów Polski. Po dwa gole dla gliwiczan zdobyli Vini Lazzaretti i Breno Bertoline.

Pewna wygrana Piasta Gliwice na otwarcie Elite Round

Awans Piasta Gliwice do Elite Round to spory sukces. Na tym piłkarze ze Śląska nie chcą poprzestać. Polecieli na Majorkę, gdzie gra toczy się o awans do wielkiego Final Four futsalowej Ligi Mistrzów. Do najlepszej czwórki rozgrywek awansuje tylko zwycięzca grupy. Piłkarze Piasta Gliwice rozpoczęli zmagania najlepiej, jak mogli, bo już w pierwszym meczu odnieśli przekonujące zwycięstwo nad chorwackim MNK Novo Vrijem. Początek nie zwiastował łatwej przeprawy, ponieważ już w trzeciej minucie rywale wyszli na prowadzenie po trafieniu Kazacicia. Były to złe dobrego początki. Z czasem inicjatywę przejmowali zawodnicy z Gliwic i jeszcze przed przerwą dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Vinicius Lazaretti. Na przerwę Piast schodził z zasłużonym prowadzeniem 2:1

Po zmianie stron prowadzenie szybko zostało podwyższone. Już w drugiej minucie drugiej połowy bramkę na 3:1 zdobył Breno Bertoline. Dzięki temu mistrzowie Polski zyskali dwubramkową przewagę i cenny spokój. Mogli kontrolować mecz i rozgrywać go na własnych zasadach. Szczelna obrona dawała względne bezpieczeństwo. Do końca meczu gliwiczanie nie stracili już bramki, a w samej końcówce Breno Bertoline ustalił wynik meczu na 4:1, zdobywając drugiego gola w spotkaniu.

Piast Gliwice – MNK Novo Vrijem 4:1 (2:1)

Czas na mecz w Palma Futsal

Przed zawodnikami Piasta Gliwice drugi mecz w grupie B Elite Round. W nim zmierzą się z gospodarzem turnieju, czyli Palma Futsal. To wicemistrz Hiszpanii i faworyt do awansu do Final Four. Spotkanie zaplanowano na czwartek 24 listopada na 20:15. Może być kluczowe w kontekście awansu do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów. Ostatnim grupowym rywalem gliwiczan jest słoweński KMN Dobovec.