Kamil Piątkowski w nowym klubie. Obrońca przenosi się do Belgii

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąKamil Piątkowski w nowym klubie. Obrońca przenosi się do Belgii

Kamil Piątkowski, który ma na swoim koncie 3 występy w reprezentacji Polski, zmienia barwy klubowe. Zawodnik przenosi się z austriackiego Red Bulla Salzburg do belgijskiego Gent.

Nieoczekiwany kierunek

Sporo się w ostatnim czasie mówiło o potencjalnej zmianie drużyny przez Kamila Piątkowskiego. Łączony był on jednak głównie z takimi klubami jak Leicester City czy Feyenoord Rotterdam, jednak ostatecznie pozyskany został przez zespół z Belgii. Polak do Gent, które obecnie zajmuje w lidze piątą lokatę, przechodzi na zasadzie wypożyczenia, które potrwać ma do końca bieżącego sezonu.

Transfer szansą na systematyczną grę

Kamil Piątkowski – podobnie jak Szymon Żurkowski, który zmienił ostatnio również barwy klubowe – ma nadzieję na większą liczbę minut spędzanych na murawie. W pierwszym sezonie w Salzburgu obrońca wystąpił w sumie w 16 spotkaniach, podczas gdy w obecnej kampanii rozgrywkowej na murawę wychodził zaledwie 4 razy. Co prawda, spowodowane było to także w dużej mierze urazem, z którym zmagał się w ostatnim czasie Polak, jednak wydaje się, iż w Gent powinien zdecydowanie częściej pojawiać się na boisku.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Jak jest z piłką nożną kobiet w Polsce? Biało-czerwone zagrają z Albanią i Kosowem

Przed reprezentacją Polek w piłce nożnej jeszcze dwa mecze eliminacyjne w ramach Mistrzostw Świata. 1 września biało-czerwone zmierzą się z Albanią, a 6 września...