Kamil Piątkowski w nowym klubie. Obrońca przenosi się do Belgii

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąKamil Piątkowski w nowym klubie. Obrońca przenosi się do Belgii

Kamil Piątkowski, który ma na swoim koncie 3 występy w reprezentacji Polski, zmienia barwy klubowe. Zawodnik przenosi się z austriackiego Red Bulla Salzburg do belgijskiego Gent.

Nieoczekiwany kierunek

Sporo się w ostatnim czasie mówiło o potencjalnej zmianie drużyny przez Kamila Piątkowskiego. Łączony był on jednak głównie z takimi klubami jak Leicester City czy Feyenoord Rotterdam, jednak ostatecznie pozyskany został przez zespół z Belgii. Polak do Gent, które obecnie zajmuje w lidze piątą lokatę, przechodzi na zasadzie wypożyczenia, które potrwać ma do końca bieżącego sezonu.

Transfer szansą na systematyczną grę

Kamil Piątkowski – podobnie jak Szymon Żurkowski, który zmienił ostatnio również barwy klubowe – ma nadzieję na większą liczbę minut spędzanych na murawie. W pierwszym sezonie w Salzburgu obrońca wystąpił w sumie w 16 spotkaniach, podczas gdy w obecnej kampanii rozgrywkowej na murawę wychodził zaledwie 4 razy. Co prawda, spowodowane było to także w dużej mierze urazem, z którym zmagał się w ostatnim czasie Polak, jednak wydaje się, iż w Gent powinien zdecydowanie częściej pojawiać się na boisku.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jeremy Sochan weźmie udział w Weekendzie Gwiazd NBA! Wiadomo w jakiej drużynie zagra

Jeszcze żaden reprezentant Polski w koszykówce nie miał okazji uczestniczył w Weekendzie Gwiazd. 17 lutego to się zmieni, bo Jeremy Sochan z San Antonio...

LeBron James najlepszym strzelcem NBA w historii. Sochan ma sposób na „Króla”?

Historia wydarzyła się na naszych oczach! LeBron James pobił rekord Kareema Abdul-Jabbara w liczbie zdobytych punktów, stają się najlepszym strzelcem NBA w historii ligi....