STS KOD PROMOCYJNY

Polak mistrzem Austrii! Gole reprezentantów w MLS i Danii.

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąPolak mistrzem Austrii! Gole reprezentantów w MLS i Danii.

Kolejny piłkarski weekend za nami, a polscy piłkarze, jak zwykle nie zawiedli. Kto ma powody do radości? Zapraszamy na przegląd boiskowych dokonań Polaków za granicą.

Zbliżaj się maj, czyli czas ostatecznych rozstrzygnięć w poszczególnych ligach. Niektórzy mają już ten przywilej, że świętować było im dane już w kwietniu. Dotyczy to choćby Roberta Lewandowskiego, który po wygranym meczu z BVB po raz ósmy został mistrzem Bundesligi.

Mistrzowie Bundesligi

W sąsiedniej Austrii mistrzem kraju został inny polski piłkarz – Kamil Piątkowski. Defensor, który zamienił Raków Częstochowa na Salzburg, już poznał smak mistrzostwa. W 28. kolejce Polak co prawda nie zagrał, ale jego zespół wygrał 5:1 z Austrią Wiedeń i zapewnił sobie zwycięstwo w austriackiej Bundeslidze. 21-letni obrońca w tym sezonie zagra ł w dwunastu ligowych meczach.

Gole polskich piłkarzy

Polacy zdobywali też bramki w ten weekend. I nie mamy znów na myśli tylko Roberta Lewandowskiego. Dawid Kurminowski to 23-letni napastnik duńskiego Arhus GF. Polak zdobył drugą bramkę w sezonie, ale jego drużyna przegrała z Odense 1:2. Z trafienia w MLS cieszył się Adam Buksa. Napastnik zdobył bramkę w przegranym 2:3 meczu New England Revolution z DC United. Dla Buksy był to drugi gol w tym sezonie. Poziom niżej w Stanach Zjednoczonych gra Dariusz Formella. Piłkarz Oakland Roots SC trafił w meczu z El Paso Locomotive (1:1).

W pozostałych ligach raczej bez rewelacji i szału. Na uwagę ponownie jednak zasługuje Jakub Słowik. Bramkarz FC Tokio zachował kolejne czyste konto w lidze japońskiej, tym razem nie dając się pokonać ekipie Nagoya Grampus. Słowik notuje passę bez straconego gola od 348 minut!

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...