STS KOD PROMOCYJNY

Pogoń i Lechia zaczynają eliminacje Ligi Konferencji. Rywale niezbyt wymagający?

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaPogoń i Lechia zaczynają eliminacje Ligi Konferencji. Rywale niezbyt wymagający?

Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk dziś rozegrają pierwsze mecze w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Obie polskie drużyny będą faworytami i brak awansu byłby sporym rozczarowaniem.

O godzinie 18:00 swój mecz przed własną publicznością rozegra Pogoń. Jej przeciwnikiem będzie islandzki zespół KR z Rejkiawiku. Szczecinianie jeszcze nigdy nie przeszli choć jednej rundy europejskich pucharów. W 2001 roku lepszy okazał się klub z Islandii, Fylkir. Teraz ma być inaczej, co widzą również… ich przeciwnicy.

Mieliśmy po raz kolejny pecha w losowaniu. Trafiliśmy na mocnego przeciwnika i będzie trudno o dobry wynik. W porównaniu z drużynami, które były dostępne do wylosowania, Pogoń jest o kilka półek wyżej od nas i pozostałych zespołów.

Runar Kristinsson, trener KR

Nowy trener i napastnik Pogoni

Pogoń przed sezonem straciła trenera, bo Kosta Runjaić odszedł do Legii Warszawa. Zespół ze Szczecina zatrudnił Szweda Jensa Gustafssona, a niedawno do drużyny przyszedł napastnik Pontus Almqvist, też Szwed, który grał ostatnio w holenderskim Utrechcie. Trudno przewidzieć, czy zobaczymy go w akcji w pierwszym meczu z KR.

Muszą uważać na Macedończyków

O godz. 20:15 rozpocznie się mecz w Gdańsku. Lechia zagra z Akademiją Pandev z Macedonii Północnej. Gospodarze przestrzegają wszystkich, przed lekceważeniem tego przeciwnika. Doświadczenie Lechii w europejskich pucharach jest większe niż Pogoni.

Akademija to drużyna, która dobrze czuje się w kontrze i jest mieszanką starszych oraz mniej doświadczonych zawodników. Rolą takiego klubu jest z pewnością także promowanie młodych graczy, zatem takie spotkania są dla nich wielką motywacją oraz szansą.

Tomasz Kaczmarek, trener Lechii Gdańsk

Akademija to aktualny wicemistrz swojego kraju, ale historia klubu nie jest długa. Należący do najbardziej znanego macedońskiego piłkarza ostatnich lat Gorana Pandeva klub został założony w 2010, ale drużynę seniorów prowadzi od 2014 roku.

Transmisję obu meczów przeprowadzi stacja TVP Sport.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...