STS KOD PROMOCYJNY

Pogoń i Lechia przypieczętują awans? Czwartek z Ligą Konferencji Europy

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaEkstraklasaPogoń i Lechia przypieczętują awans? Czwartek z Ligą Konferencji Europy

W pierwszych meczach u siebie drużyny ze Szczecina i Gdańska wykonały zadanie i pewnie pokonały swoich przeciwników. To sprawia, że w czwartkowych rewanżach wszystko mają pod kontrolą i tylko katastrofa może im odebrać awans do II rundy eliminacji Ligi Konferencji.

Wszyscy mamy nadzieję, że nasi przedstawiciele w LKE nie pójdą w ślady Lecha i nie skompromitują się w rewanżu, tracąc szanse na awans. Na szczęście wydaje się, że Pogoń i Lechia mają o wiele mniej wymagających przeciwników, jak i zdecydowanie solidniejszą zaliczkę po pierwszych meczach.

Pogoń na Islandii

„Portowcy” zagrają na Islandii z KR. Zespół z Reykjaviku został wypunktowany w pierwszym meczu w Szczecinie. Gospodarze już po pierwszej połowie załatwili sprawę, prowadząc 3:0. Świetny mecz rozegrał środkowy pomocnik Kamil Drygas. Gości stać było tylko na gola honorowego.

Mecz rewanżowy rozpocznie się 14 lipca o godzinie 20:15.

Lechia w dobrej formie

Jeszcze lepszy styl gry zaprezentowała Lechia i aż szkoda, że o tym… prawie się nie mówiło i nie pisało. Wszystko przez zajścia na trybunach i awantury na początku meczu. Gdańszczanie grali z polotem, ofensywnie, co mogło się podobać. Ciekawe czy w Macedonii Północnej też będą potrafili tak zagrać.

Rewanżowe spotkanie Lechii rozpocznie się o godzinie 17:00.

W II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zmagania rozpocznie wicemistrz Polski – Raków Częstochowa. Ich przeciwnikiem będzie FK Astana z Kazachstanu. Pierwszy mecz odbędzie się w Częstochowie 21 lipca o godzinie 21:00.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...