STS KOD PROMOCYJNY

Polacy przegrali w meczu o wszystko na Mistrzostwach Europy w futsalu. Smutne pożegnanie z turniejem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPolacy przegrali w meczu o wszystko na Mistrzostwach Europy w futsalu. Smutne...

Na pewno nie tak tegoroczne Mistrzostwa Europy w futsalu wyobrażali sobie reprezentanci Polski. Przed turniejem zapowiadali, że będzie to turniej ich życia i jadą sprawić niespodziankę. Ostatecznie skończyło się na zaledwie punkcie w trzech meczach i odpadnięciu z turnieju w rozczarowującym stylu. W ostatnim meczu z Rosjanami byliśmy bezradni. 

Porażka zgodnie z przewidywaniami

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju Rosjanie stawiani byli w gronie faworytów do walki o medale i porażkę z nimi należało kalkulować. Polacy mieli szukać punktów i awansu w meczach z Chorwatami i Słowakami, jednak dotychczasowe wyniki sprawiły, że mecz o życie grali z faworytami turnieju. Zgodnie z oczekiwaniami mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli Rosjanie, którzy szybko wyszli na prowadzenie 2:0. W samej końcówce pierwszej połowy Polakom udało się złapać dystans po bramce Sebastiana Leszczaka i na przerwę schodziliśmy przy wyniku 1:2. 

Niestety w drugiej połowie gra Polaków kompletnie się posypała i widać było jeszcze większą różnicę w umiejętnościach obu drużyn. Poskutkowało to trzema trafieniami dla Rosjan i mecz ostatecznie zakończył się ich zwycięstwem 5:1. W równolegle toczonym spotkaniu grupy C Słowacy wygrali 5:3 z Chorwatami i to oni obok Rosji awansowali z naszej grupy do ćwierćfinału. Polacy ostatecznie zajęli ostatnie miejsce z zaledwie jednym punktem na koncie i bilansem bramek 4:10. Z turniejem na tym etapie pożegnali się również Chorwaci, a w innych grupach dość sporym zaskoczeniem jest odpadnięcie w grupie Włochów oraz Holendrów, którzy są gospodarzami turnieju. 

Polska – Rosja        1:5 (1:2)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...