Polacy przegrali w meczu o wszystko na Mistrzostwach Europy w futsalu. Smutne pożegnanie z turniejem

Strona głównaPolacy przegrali w meczu o wszystko na Mistrzostwach Europy w futsalu. Smutne...

Na pewno nie tak tegoroczne Mistrzostwa Europy w futsalu wyobrażali sobie reprezentanci Polski. Przed turniejem zapowiadali, że będzie to turniej ich życia i jadą sprawić niespodziankę. Ostatecznie skończyło się na zaledwie punkcie w trzech meczach i odpadnięciu z turnieju w rozczarowującym stylu. W ostatnim meczu z Rosjanami byliśmy bezradni. 

Porażka zgodnie z przewidywaniami

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju Rosjanie stawiani byli w gronie faworytów do walki o medale i porażkę z nimi należało kalkulować. Polacy mieli szukać punktów i awansu w meczach z Chorwatami i Słowakami, jednak dotychczasowe wyniki sprawiły, że mecz o życie grali z faworytami turnieju. Zgodnie z oczekiwaniami mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli Rosjanie, którzy szybko wyszli na prowadzenie 2:0. W samej końcówce pierwszej połowy Polakom udało się złapać dystans po bramce Sebastiana Leszczaka i na przerwę schodziliśmy przy wyniku 1:2. 

Niestety w drugiej połowie gra Polaków kompletnie się posypała i widać było jeszcze większą różnicę w umiejętnościach obu drużyn. Poskutkowało to trzema trafieniami dla Rosjan i mecz ostatecznie zakończył się ich zwycięstwem 5:1. W równolegle toczonym spotkaniu grupy C Słowacy wygrali 5:3 z Chorwatami i to oni obok Rosji awansowali z naszej grupy do ćwierćfinału. Polacy ostatecznie zajęli ostatnie miejsce z zaledwie jednym punktem na koncie i bilansem bramek 4:10. Z turniejem na tym etapie pożegnali się również Chorwaci, a w innych grupach dość sporym zaskoczeniem jest odpadnięcie w grupie Włochów oraz Holendrów, którzy są gospodarzami turnieju. 

Polska – Rosja        1:5 (1:2)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...