Polacy wygrali AMP Futbol Cup. W finale pokonali Anglików

Strona głównaPiłka nożnaPolacy wygrali AMP Futbol Cup. W finale pokonali Anglików

Reprezentacja Polski w amp futbolu wygrała turniej AMP Futbol Cup, który był jednym ze sprawdzianów przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. W wielkim finale biało-czerwoni nie dali żadnych szans Anglikom i wygrali z nimi aż 4:0. Bramki strzelali: Kamil Rosiek, Kamil Grygiel (2) i Bartosz Łastowski. Turniej AMP Futbol Cup rozegrano na stadionie Hutnika Warszawa.

Zwycięstwo w ostatnim dużym sprawdzianie przed MŚ

Turniej towarzyski AMP Futbol Cup dla podopiecznych Marka Dragosza był ostatnim dużym sprawdzianem przez zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. Te rozpoczną się 1 października w tureckim Stambule, a Polacy liczą na kolejny dobry start i walkę o medal. Przypomnijmy, że reprezentacja Polski w amp futbolu to aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy.

Zmagania na stadionie Hutnika Warszawa rozpoczęły się od fazy grupowej. Tam nasi reprezentanci nie mieli większych problemów i wygrali swoją grupę, dzięki czemu awansowali do półfinału. Wygrali kolejno 6:2 z Tanzanią oraz 3:1 z Maroko. W półfinale na Polaków czekało zdecydowanie trudniejsze zadanie. Stoczyli najbardziej wyrównany pojedynek w całym turnieju i ostatecznie udało im się awansować do finału. Stało się tak po zwycięstwie 3:2 nad Włochami.

Kilka tysięcy kibiców na finale

Do wielkiego finału, poza Polakami, awansowali jeszcze Anglicy. Spotkanie to przyciągnęło liczne grono kibiców na trybuny. Stadionie Hutnika Warszawa było ich kilka tysięcy. Nie zawiedli się. Mecz od początku do końca toczony był pod dyktando zawodników Marka Dragosza. W pierwszej połowie finału biało-czerwonym brakowało jednak skuteczności i na tablicy wyników utrzymywał się remis 0:0. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Rosiek. Kolejne dwie bramki były autorstwa Kamila Grygiela. Było już 3:0 i kilka minut do końca gry. Ostatnią bramkę w meczu strzelił Bartosz Łastowski. Było to dla niego jubileuszowe 110. trafienie w kadrze, a Polacy dopiero po raz drugi w historii wygrali z Anglikami.

Polska — Anglia 4:0 (0:0)