Polki bezbramkowo zremisowały ze Szwajcarkami w meczu towarzyskim

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekPolki bezbramkowo zremisowały ze Szwajcarkami w meczu towarzyskim

Reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej zremisowała bezbramkowo ze Szwajcarią w meczu towarzyskim rozgrywanym podczas zgrupowania w Hiszpanii. Podopieczne Niny Patalon w pierwszych miesiącach tego roku rozegrają szereg sparingów w ramach przygotowań do drugiej części sezonu. Tym razem w Algeciras z faworyzowanymi Szwajcarkami było 0:0. 

Pierwsze spotkanie w 2023 roku na remis

Pierwsze miesiące 2023 roku dla reprezentacji Polski to tylko mecze towarzyskie. Obecnie kadra kobiet przebywa na zgrupowaniu Hiszpanii, gdzie rozegra dwa mecze kontrolne ze Szwajcarkami. Rywalki przygotowują się do udziału w mistrzostwach świata, które latem odbędą się w Australii i Nowej Zelandii. To bardzo wymagający przeciwnik, który w kobiecej piłce nożnej jest klasyfikowany zdecydowanie wyżej od Polek. Na boisku w Algeciras Szwajcarki miały niewielką przewagę, jednak biało-czerwone także kreowały znakomite sytuacje strzeleckie. 

Początek należał do rywalek, które bardzo szybko zaatakowały i chciały zdobyć pierwszą bramkę. Po kwadransie gra sie nieco wyrównała, a aktywne z przodu były m.in. Weronika Zawistowska i Ewa Pajor. Z drugiej strony w bramce drużyny Niny Patalon bardzo dobrze pisywała się Kinga Szemik, która tego dnia była nie do pokonania. Najlepszą sytuację dla Polek pod koniec meczu miała Ewa Pajor, jednak strzał napastniczki VfL Wolfsburg wylądował na słupku. Ostatecznie mimo kilku sytuacji bramkowych z obu stron spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. 

Polska – Szwajcaria 0:0

Drugie spotkanie ze Szwajcarkami we wtorek

Drugie spotkanie towarzyskie Polek ze Szwajcarkami odbędzie się we wtorek 21 lutego. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16. Dla Niny Patalon mecze towarzyskie z renomowanymi przeciwnikami są niezwykle ważne w kontekście przygotowań zespołu do kolejnych wyzwań. Najbliższym z nich będzie kolejny cykl eliminacyjny do dużej imprezy międzynarodowej, który rozpocznie się w drugiej połowie roku. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Igrzyska Europejskie – co to za impreza? Jakie dyscypliny w programie IE 2023 w Krakowie?

Już na przełomie czerwca i lipca czołowi sportowcy w Europie staną do rywalizacji w III edycji Igrzysk Europejskich. W 2023 roku impreza zagości w...

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...