STS KOD PROMOCYJNY

Polki zajęły 8 miejsce w towarzyskim turnieju Pinatar Cup. Wygrały reprezentantki Belgii

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaPolki zajęły 8 miejsce w towarzyskim turnieju Pinatar Cup. Wygrały reprezentantki Belgii

W dniach 16-22 lutego w Hiszpanii odbył się towarzyski turniej piłkarski kobiet, w którym udział wzięła reprezentacja Polski. Prowadzone przez Ninę Patalon piłkarki zajęły ostatecznie ostatnie miejsce w stawce, przegrywając wszystkie spotkania. W kadrze Polski zabrakło kontuzjowanej Ewy Pajor, a do gry po dłuższych absencjach powróciły Katarzyna Kiedrzynek i Małgorzata Grec. Słaby występ Polek może budzić niepokój przed zbliżającymi się meczami eliminacyjnymi do Mistrzostw Świata, gdzie zagramy z Armenią i Norwegią. 

Porażka z Irlandią na początek

W pierwszym spotkaniu na turnieju Polki zagrały z niżej notowanymi Irlandkami. Faworytkami meczu były podopieczne Niny Patalon, które wyszły na prowadzenie na początku drugiej połowy. Strzelczynią bramki była zawodniczka PSG Paulina Dudek, która w 49 minucie pewnie wykonała rzut karny. Niestety z czasem do głosu zaczęły dochodzić rywalki, które już w 66 minucie wyszły na prowadzenie. Po kolejnych dziewięciu minutach Irlandki prowadziły 2:1, a autorką obu trafień była Lucy Quinn. Porażka w tym meczu sprawiła, że Polki w kolejnych spotkaniach rywalizowały o miejsca 5-8. 

Niespodziewana porażka z Węgrami

Drugi mecz podopieczne Niny Patalon rozegrały 19 lutego. Tam naszymi przeciwniczkami były Węgierki. W przypadku zwycięstwa Polki walczyłyby o 5. miejsce w turnieju, a w przypadku porażki o 7. miejsce. Początek meczu był bardzo wyrównany. Już w 15 minucie na prowadzenie wyszły zdecydowanie niżej notowane Węgierki. Bramkę zdobyła Henrietta Csiszar. Na odpowiedź Polek długo nie trzeba było czekać, a w 20 minucie bramkę po asyście Nikoli Karczewskiej zdobyła Weronika Zawistowska. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem i dojdzie do rzutów karnych, to w doliczonym czasie gry zwycięską bramkę zdobyła Fanni Vago i Węgierki wygrały 2:1. 

Porażka w meczu o 7 miejsce

Niestety Polki przegrały także mecz o 7. miejsce w turnieju i ostatecznie zostały sklasyfikowane na ostatniej pozycji. W ostatnim meczu w Hiszpanii nasze reprezentantki przegrały 0:2 ze Słowaczkami. Bramki dla rywalek zdobyły Maria Mikolajova i Stela Semanova. 

Belgijki wygrały Pinatar Cup

Turniej Pinatar Cup 2022 wygrała reprezentacja Belgii, która w wielkim finale po rzutach karnych okazała się lepsza od Rosjanek. Poniżej cała klasyfikacja turnieju:

  1. Belgia
  2. Rosja
  3. Irlandia
  4. Walia
  5. Szkocja
  6. Węgry
  7. Słowacja
  8. Polska
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...