STS KOD PROMOCYJNY

Polki zajęły 8 miejsce w towarzyskim turnieju Pinatar Cup. Wygrały reprezentantki Belgii

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaPiłka nożnaPolki zajęły 8 miejsce w towarzyskim turnieju Pinatar Cup. Wygrały reprezentantki Belgii

W dniach 16-22 lutego w Hiszpanii odbył się towarzyski turniej piłkarski kobiet, w którym udział wzięła reprezentacja Polski. Prowadzone przez Ninę Patalon piłkarki zajęły ostatecznie ostatnie miejsce w stawce, przegrywając wszystkie spotkania. W kadrze Polski zabrakło kontuzjowanej Ewy Pajor, a do gry po dłuższych absencjach powróciły Katarzyna Kiedrzynek i Małgorzata Grec. Słaby występ Polek może budzić niepokój przed zbliżającymi się meczami eliminacyjnymi do Mistrzostw Świata, gdzie zagramy z Armenią i Norwegią. 

Porażka z Irlandią na początek

W pierwszym spotkaniu na turnieju Polki zagrały z niżej notowanymi Irlandkami. Faworytkami meczu były podopieczne Niny Patalon, które wyszły na prowadzenie na początku drugiej połowy. Strzelczynią bramki była zawodniczka PSG Paulina Dudek, która w 49 minucie pewnie wykonała rzut karny. Niestety z czasem do głosu zaczęły dochodzić rywalki, które już w 66 minucie wyszły na prowadzenie. Po kolejnych dziewięciu minutach Irlandki prowadziły 2:1, a autorką obu trafień była Lucy Quinn. Porażka w tym meczu sprawiła, że Polki w kolejnych spotkaniach rywalizowały o miejsca 5-8. 

Niespodziewana porażka z Węgrami

Drugi mecz podopieczne Niny Patalon rozegrały 19 lutego. Tam naszymi przeciwniczkami były Węgierki. W przypadku zwycięstwa Polki walczyłyby o 5. miejsce w turnieju, a w przypadku porażki o 7. miejsce. Początek meczu był bardzo wyrównany. Już w 15 minucie na prowadzenie wyszły zdecydowanie niżej notowane Węgierki. Bramkę zdobyła Henrietta Csiszar. Na odpowiedź Polek długo nie trzeba było czekać, a w 20 minucie bramkę po asyście Nikoli Karczewskiej zdobyła Weronika Zawistowska. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem i dojdzie do rzutów karnych, to w doliczonym czasie gry zwycięską bramkę zdobyła Fanni Vago i Węgierki wygrały 2:1. 

Porażka w meczu o 7 miejsce

Niestety Polki przegrały także mecz o 7. miejsce w turnieju i ostatecznie zostały sklasyfikowane na ostatniej pozycji. W ostatnim meczu w Hiszpanii nasze reprezentantki przegrały 0:2 ze Słowaczkami. Bramki dla rywalek zdobyły Maria Mikolajova i Stela Semanova. 

Belgijki wygrały Pinatar Cup

Turniej Pinatar Cup 2022 wygrała reprezentacja Belgii, która w wielkim finale po rzutach karnych okazała się lepsza od Rosjanek. Poniżej cała klasyfikacja turnieju:

  1. Belgia
  2. Rosja
  3. Irlandia
  4. Walia
  5. Szkocja
  6. Węgry
  7. Słowacja
  8. Polska
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...