Bramkarz pomógł Żurkowskiemu i udany debiut Drągowskiego

Autor
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąBramkarz pomógł Żurkowskiemu i udany debiut Drągowskiego

Szymon Żurkowski może zmienić klub, ale na razie jest piłkarzem Fiorentiny i w ostatnim meczu Serie A zaliczył asystę. Trzech Polaków zagrało w meczu Spezii, a między słupkami zadebiutował Bartłomiej Drągowski.

Asysta i transfer?

Szymon Żurkowski jest piłkarzem Fiorentiny, ale ostatnio grał w Empoli. Klub ten jest dalej zainteresowany jego usługami i chciałby zamiast wypożyczenia wykupić Polaka, tym bardziej, że nie jest do niego przekonany trener „Violi”. „Zupa” zagrał jednak w pierwszej kolejce Serie A, Fiorentina wygrała swój mecz, a polski pomocnik zaliczył dość nietypową asystę. Żurkowski podał do kolegi z zespołu, ten dośrodkował, a bramkarz US Cremonese niemal sam wrzucił piłkę do bramki. Być może będzie to jedyna asysta i występ Polaka dla Fiorentiny, gdyż sprawa transferu ma się wyjaśnić w najbliższym czasie.

Trio na plus

Powody do zadowolenia mają trzej polscy piłkarze Spezii. Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca zagrali w meczu z Empoli (1:0). Dla bramkarza był to debiut w nowych barwach po transferze z Fiorentiny. Golkiper miał co robić, bowiem Empoli strzelało częściej, ale było mniej skuteczne.

ZOBACZ TAKŻE: Byli bramkarze reprezentacji Polski

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...