STS KOD PROMOCYJNY

Fenomenalny Lewandowski w Lidze Mistrzów. Liczby i statystyki robią wrażenie!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąFenomenalny Lewandowski w Lidze Mistrzów. Liczby i statystyki robią wrażenie!

Do rekordów Roberta Lewandowskiego można się przyzwyczaić. Trzy gole w meczu z Salzburgiem sprawiły, że kapitan reprezentacji Polski jest na ustach wielu. Jego liczby z tego sezonu są rewelacyjne.

Rekordy „Lewego” to osobny temat, ale praktycznie każdy kolejny mecz Polaka sprawia, że trzeba dokonywać aktualizacji w zestawieniach, tabelach i rankingach. Lewandowski to maszyna do strzelania goli i widać to również w najbardziej prestiżowych rozgrywkach piłkarskich, czyli w Lidze Mistrzów.

Trzy szybkie gole, czyli śrubowanie rekordów

Hat trick w rewanżowym meczu z Salzburgiem nie tylko sprawił, że Polak z 12 bramkami przewodzi klasyfikacji strzelców LM 2021/22, ale jest to już jego siódmy sezon z rzędu z przynajmniej 40 (!) golami we wszystkich rozgrywkach z rzędu. Nieźle, prawda? A to przecież jeszcze nie koniec.

Trzy gole robią wrażenie, ale jeszcze większe robi 11 minut, które potrzebował „Lewy” na skompletowanie hat tricka. Poprawił on swoje osiągnięcie z 2019 roku o minutę. Można? Można!

Najszybsze hat tricki w Lidze Mistrzów:

  1. Gomis (Lyon, 2011) – 8 minut,
  2. Newell (Blackburn, 1995) – 9 minut,
  3. Lewandowski (Bayern, 2022) – 11 minut, Sterling (City, 2019), Ronaldo (Real, 2015),
  4. Lewandowski (Bayern, 2019) – 12 min

Kolekcjoner hat tricków i tytułów najlepszych strzelców

Kończąc temat hat tricka „Lewego”, był to jego 31 mecz z trzema golami. Pierwszy raz takiej sztuki dokonał 15 lat temu w Zniczu Pruszków. W Bayernie takich spotkań ma na swoim koncie 20. A jeśli chodzi o gole w Lidze Mistrzów, to Lewandowski do zdobycia 85 bramek w tych rozgrywkach potrzebował 104 meczów. Dla porównania, najlepszy do najlepszy do tej pory Leo Messi potrzebował 107 meczów…

Kapitan reprezentacji Polski jest więc na najlepszej drodze do zdobycia tytułu króla strzelców Bundesligi i Ligi Mistrzów. Jeśli Lewandowski się nie zatrzyma do końca sezonu, to aż strach pomyśleć ile jeszcze rekordów zostanie pobitych lub wyśrubowanych. Pięknie jest żyć w erze RL9…

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...