Grzegorz Krychowiak jest już w Grecji. Transfer reprezentanta Polski do AEK-u Ateny przesądzony

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąGrzegorz Krychowiak jest już w Grecji. Transfer reprezentanta Polski do AEK-u Ateny...

Wyjaśniła się przyszłość Grzegorza Krychowiaka. Reprezentant Polski zagra w AEK-u Ateny. Grecki klub opublikował już wideo z lotniska z udziałem Polaka.

Niepewna przyszłość

W świetle aktualnych wydarzeń na wschodzie Europy i militarnej agresji Rosji na Ukrainę, Grzegorz Krychowiak zdecydował się na zmianę klubowych barw. Z początku nie było pewne, czy uda się dopiąć cały proces ze względów prawnych, lecz ostatecznie FIFA pozwoliła obcokrajowcom opuścić ich kluby w lidze rosyjskiej. Krychowiak nie narzekał na brak zainteresowania. Chodziły głosy, że ściągnąć go do siebie marzyła także Legia, jednak okazało się, że to za wysokie progi dla Mistrzów Polski. Ostatecznie 32-letni pomocnik zdecydował się na propozycję z Aten.

„Jest tutaj!” – napisał grecki klub na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. Krychowiak ze względu na zawieszenie połączeń lotniczych z Rosji, musiał najpierw udać się do Turcji, skąd odleciał do Grecji.

9 meczów w AEK-u Ateny

Krychowiak trafił do greckiego klubu na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca 2022 roku. To oznacza, że czeka na niego 9 spotkań. Regularna gra jest tutaj bardzo ważna, ponieważ 32-latek jest kluczowym piłkarzem dla Czesława Michniewicza w kontekście najbliższych meczów reprezentacji Polski. W AEK-u spotka też innego kadrowicza — Damiana Szymańskiego. Co prawda Polak nie zarobi tu tyle, co w Rosji, ale przecież nie o pieniądze chodziło w tym wypadku.

Drużyna z Aten po 27. kolejkach zajmuje trzecie miejsce w lidze greckiej w grupie mistrzowskiej. AEK ma 9 punktów straty do wicelidera – PAOK Saloniki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...