STS KOD PROMOCYJNY

„Lewy” z kolejną nagrodą, tym razem niepiłkarską?

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicą"Lewy" z kolejną nagrodą, tym razem niepiłkarską?

Robert Lewandowski kojarzy się z kolejnymi golami, rekordami i nagrodami. Miniony rok był bardzo owocny dla kapitana reprezentacji Polski, ale 2022 wcale nie musi być gorszy. „Lewy” został nominowany w prestiżowym plebiscycie Laureus World Sports Award w najważniejszej kategorii „Sportowiec Roku”.

Król strzelców Bundesligi, Napastnik roku wg „France Football”, Piłkarz roku FIFA – to tylko część nagród i tytułów, które polski napastnik zdobył w 2021 roku. Z pewnym opóźnieniem, bo w maju na gali w Monako „Lewy” może otrzymać kolejne wyróżnienie. Trochę inne od pozostałych, gdyż dotyczy nie tylko piłkarzy, ale wszystkich sportowców na świecie.

Laureus World Sports Award to nagrody przyznawane co roku za osiągnięcia indywidualne lub zespołowe w roku kalendarzowym poprzedzającym galę. Pierwsze ich rozdanie odbyło się w 2000 roku, również w Księstwie Monako. Rok temu nagrodę w kategorii „Sportowiec Roku” zgarnął hiszpański tenisista Rafael Nadal.

W tym roku nominowani zostali:

  • Tom Brady (futbol amerykański)
  • Caeleb Dressel (pływanie)
  • Novak Djoković (tenis ziemny)
  • Eliud Kipchoge (lekkoatletyka)
  • Max Verstappen (Formuła 1)
  • Robert Lewandowski (piłka nożna)
Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...