„Lewy” z kolejną nagrodą, tym razem niepiłkarską?

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicą"Lewy" z kolejną nagrodą, tym razem niepiłkarską?

Robert Lewandowski kojarzy się z kolejnymi golami, rekordami i nagrodami. Miniony rok był bardzo owocny dla kapitana reprezentacji Polski, ale 2022 wcale nie musi być gorszy. „Lewy” został nominowany w prestiżowym plebiscycie Laureus World Sports Award w najważniejszej kategorii „Sportowiec Roku”.

Król strzelców Bundesligi, Napastnik roku wg „France Football”, Piłkarz roku FIFA – to tylko część nagród i tytułów, które polski napastnik zdobył w 2021 roku. Z pewnym opóźnieniem, bo w maju na gali w Monako „Lewy” może otrzymać kolejne wyróżnienie. Trochę inne od pozostałych, gdyż dotyczy nie tylko piłkarzy, ale wszystkich sportowców na świecie.

Laureus World Sports Award to nagrody przyznawane co roku za osiągnięcia indywidualne lub zespołowe w roku kalendarzowym poprzedzającym galę. Pierwsze ich rozdanie odbyło się w 2000 roku, również w Księstwie Monako. Rok temu nagrodę w kategorii „Sportowiec Roku” zgarnął hiszpański tenisista Rafael Nadal.

W tym roku nominowani zostali:

  • Tom Brady (futbol amerykański)
  • Caeleb Dressel (pływanie)
  • Novak Djoković (tenis ziemny)
  • Eliud Kipchoge (lekkoatletyka)
  • Max Verstappen (Formuła 1)
  • Robert Lewandowski (piłka nożna)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...