STS KOD PROMOCYJNY

Pechowy mecz reprezentanta Polski. Glik trafił do szpitala!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąPechowy mecz reprezentanta Polski. Glik trafił do szpitala!

Miło meczu Brescia vs. Benevento nie będzie wspominał Kamil Glik. Obrońca biało-czerwonych został uderzony w polu karnym, w efekcie czego wybito mu dwa zęby i trafił do szpitala na obserwację. „Gladiator się nie poddaje” – napisała na Instagramie Marta Glik, żona Kamila.

Stracił dwa zęby

Mecz Serie B zakończył się remisem 2:2, ale dla kibiców reprezentacji Polski najważniejsza była 82 minuta spotkania. Wtedy po dośrodkowaniu w pole karne kopnięty w głowę przez Mehida Lerisa został Kamil Glik. Sytuacja wyglądała groźnie, bo środkowy obrońca po otrzymanym ciosie nie podnosił się z murawy, a ostatecznie został zniesiony na noszach i pojechał prosto do szpitala.

Glik w przeszłości też miał pecha. Uraz przed MŚ 2018

Fani biało-czerwonych mogli mieć powody do obaw, bo w pamięci wszyscy mają uraz barku, jakiego Glik doznał na zgrupowaniu przed Mistrzostwami Świata w Rosji. Stoper wraz z fizjoterapeutami walczył z czasem, ale opuścił pierwsze mecze Polski na Mundialu 2018. Obecnie pozostało mniej niż 2 tygodnie do finału baraży na Stadionie Śląskim. Ewentualny brak Glika byłby sporym osłabieniem. Na szczęście z otoczenia piłkarza już płyną optymistyczne wieści. Takowe na Instagramie przekazała Marta Glik, żona obrońcy Benevento i reprezentacji Polski.

Pechowy mecz reprezentanta Polski. Glik trafił do szpitala!
Instagram

Dalszy ciąg dobrych wieści nastąpił w środowe przedpołudnie. Rzecznik reprezentacji Polski, Jakub Kwiatkowski, przekazał informację, że doświadczony obrońca opuścił włoski szpital!

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...