STS KOD PROMOCYJNY

Szkocja vs. Polska w meczu towarzyskim przed finałem baraży. Długie negocjacje PZPN

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolskiSzkocja vs. Polska w meczu towarzyskim przed finałem baraży. Długie negocjacje PZPN

24 marca Polska miała zagrać w Moskwie z Rosją, ale z wiadomych względów do półfinału baraży nie dojdzie. Zamiast tego Polska zagra ze Szkocją na wyjeździe, choć chciano na Stadionie Śląskim.

Temat ewentualnego meczu pojawił się niemal natychmiast, gdy okazało się, że nie dojdzie do meczu Rosja-Polska. Selekcjonerowi Czesławowi Michniewiczowi zależało bardzo na meczu towarzyskim, w którym mógłby się przyjrzeć w akcji wszystkim kadrowiczom. Z kolei polska federacja chciała wykorzystać mecz w celach charytatywnych i zagrać „dla Ukrainy”.

Niespodziewana propozycja meczu towarzyskiego

Problemem był jednak brak wyboru, jeśli chodzi o rywali. Większość drużyn bowiem rozegra w tym terminie swoje mecze. Z nieoczekiwaną propozycją wyszła reprezentacja… Kraju Basków, ale temat nie został podjęty.

Szkoci naciskali na mecz na Hampden Park w Glasgow

Stało się jasne, że tak naprawdę jedynym możliwym i wartościowym rywalem będzie reprezentacja Szkocji, która miała zagrać z pochłonięta obecnie wojną, Ukrainą. Obie federacje szybko nawiązały kontakt, ale kością niezgody było miejsce rozegrania meczu. Szkoci obstawali przy grze w Glasgow, bowiem sprzedali już bilety na mecz z Ukrainą. Polska chciała na Stadionie Śląskim w Chorzowie, by nie musieć przerywać zgrupowania przed finałem baraży, który odbędzie się 29 marca. Ostatecznie przystano na propozycję Szkotów i to tam zagra Polska pierwszy mecz w 2022 roku pod wodzą nowego selekcjonera.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...