Piłka nożna kobiet. Polki wygrały z reprezentacją Maroko

Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekPiłka nożna kobiet. Polki wygrały z reprezentacją Maroko

Reprezentacja Polski kobiet wygrała w meczu towarzyskim z Maroko (4:0). Podopieczne Niny Patalon prezentowały się znacznie lepiej na stadionie w hiszpańskiej Sevilli, gdzie rozgrywane było spotkanie. Przed biało-czerwonymi kolejny sprawdzian już w najbliższą niedzielę, kiedy to zmierzą się z reprezentacją Argentyny.

Gładkie zwycięstwo

Początek spotkania reprezentacji Polski i Maroko nie należał do najciekawszych i raczej nic nie zapowiadało, że końcowy rezultat będzie tak wysoki. Dodajmy tylko, że selekcjoner Nina Patalon nie mogła powołać piłkarki PSG, czyli Pauliny Dudek, którą czeka wiele miesięcy przerwy. Jest to skutek poważnej kontuzji kolana, której doznała Polka w jednym z meczów.

Wracając do tego, co wydarzyło się w Hiszpanii. Festiwal strzelecki w 33. minucie rozpoczęła Ewa Pajor. Była to jednak jedyna bramka, która padła w pierwszej części spotkania. Selekcjoner Patalon w przerwie dokonała dwóch zmian, a już siedem minut po powrocie Polek na boisko, na 2:0 podwyższyła Natalia Padilla-Bidas. Był to jej debiutancki gol w barwach narodowych.

Zaledwie cztery minuty później, biało-czerwone prowadziły już 3:0 za sprawą Natalii Wróbel. W drugiej połowie szansę na grę miały także zawodniczki rezerwowe, które zameldowały się na murawie. Pod koniec regulaminowego czasu gry rezultat na 4:0 ustanowiła Nikola Karczewska.

Polska – Maroko 4:0 (1:0)

Bramki: 33’ Ewa Pajor, 52’ Natalia Padilla-Bidas, 57’ Natalia Wróbel, 87’ Nikola Karczewska

Polska: Szemik – Adamek (72’ Buszewska), Mesjasz, Matysik (72’ Tarczyńska), Wiankowska – Lefeld (89’ Kopińska), Pawollek (72’ Konat), Padilla-Bidas (72’ Kaczor) – Grabowska (31’ Kaletka), Pajor (46’ Karczewska), Zawistowska (46’ Wróbel).

Zgrupowanie w Hiszpanii

Plan na zgrupowanie reprezentacji kobiet w Hiszpanii w ostatnich tygodniach uległ sporym zmianom, ponieważ jeszcze we wrześniu Polski Związek Piłki Nożnej informował, że rywalami biało-czerwonych będzie Meksyk i Argentyna, a oba mecze zostaną rozegrane w Jerez. Zmieniły się też terminy spotkań.

Drugi z meczów towarzyskich odbędzie się więc w niedzielę 9 października o godzinie 16:30. Rywalem biało-czerwonych będą piłkarki z Argentyny.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Gamrot w grze UFC 4. Polak wyróżniony

Mateusz Gamrot został wraz z ostatnią aktualizacją dodany do bazy zawodników gry UFC 4. Polak został dodany wraz z zdwoma innymi zawodnikami występującymi na...

Michniewicz: Z Arabią zagramy inaczej niż z Meksykiem

Selekcjoner Czesław Michniewicz na konferencji prasowej w Katarze nie ukrywał, że ma już plan ma spotkanie z Arabią Saudyjską i nie jest zaskoczony dobrą...