Piłka nożna kobiet. Polki wygrały z reprezentacją Maroko

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaPiłka nożnaReprezentacja PolekPiłka nożna kobiet. Polki wygrały z reprezentacją Maroko

Reprezentacja Polski kobiet wygrała w meczu towarzyskim z Maroko (4:0). Podopieczne Niny Patalon prezentowały się znacznie lepiej na stadionie w hiszpańskiej Sevilli, gdzie rozgrywane było spotkanie. Przed biało-czerwonymi kolejny sprawdzian już w najbliższą niedzielę, kiedy to zmierzą się z reprezentacją Argentyny.

Gładkie zwycięstwo

Początek spotkania reprezentacji Polski i Maroko nie należał do najciekawszych i raczej nic nie zapowiadało, że końcowy rezultat będzie tak wysoki. Dodajmy tylko, że selekcjoner Nina Patalon nie mogła powołać piłkarki PSG, czyli Pauliny Dudek, którą czeka wiele miesięcy przerwy. Jest to skutek poważnej kontuzji kolana, której doznała Polka w jednym z meczów.

Wracając do tego, co wydarzyło się w Hiszpanii. Festiwal strzelecki w 33. minucie rozpoczęła Ewa Pajor. Była to jednak jedyna bramka, która padła w pierwszej części spotkania. Selekcjoner Patalon w przerwie dokonała dwóch zmian, a już siedem minut po powrocie Polek na boisko, na 2:0 podwyższyła Natalia Padilla-Bidas. Był to jej debiutancki gol w barwach narodowych.

Zaledwie cztery minuty później, biało-czerwone prowadziły już 3:0 za sprawą Natalii Wróbel. W drugiej połowie szansę na grę miały także zawodniczki rezerwowe, które zameldowały się na murawie. Pod koniec regulaminowego czasu gry rezultat na 4:0 ustanowiła Nikola Karczewska.

Polska – Maroko 4:0 (1:0)

Bramki: 33’ Ewa Pajor, 52’ Natalia Padilla-Bidas, 57’ Natalia Wróbel, 87’ Nikola Karczewska

Polska: Szemik – Adamek (72’ Buszewska), Mesjasz, Matysik (72’ Tarczyńska), Wiankowska – Lefeld (89’ Kopińska), Pawollek (72’ Konat), Padilla-Bidas (72’ Kaczor) – Grabowska (31’ Kaletka), Pajor (46’ Karczewska), Zawistowska (46’ Wróbel).

Zgrupowanie w Hiszpanii

Plan na zgrupowanie reprezentacji kobiet w Hiszpanii w ostatnich tygodniach uległ sporym zmianom, ponieważ jeszcze we wrześniu Polski Związek Piłki Nożnej informował, że rywalami biało-czerwonych będzie Meksyk i Argentyna, a oba mecze zostaną rozegrane w Jerez. Zmieniły się też terminy spotkań.

Drugi z meczów towarzyskich odbędzie się więc w niedzielę 9 października o godzinie 16:30. Rywalem biało-czerwonych będą piłkarki z Argentyny.

Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.