STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Dramat polskiej piłkarki PSG. Paulina Dudek poważnie kontuzjowana

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąDramat polskiej piłkarki PSG. Paulina Dudek poważnie kontuzjowana

Paris Saint-Germain, czyli klub, w którym na co dzień występuje Paulina Dudek, poinformował, że polska piłkarka w minioną niedzielę zerwała więzadła krzyżowe w kolanie. To poważny uraz, który wyklucza obrończynię z gry na kilka miesięcy.

Poważna kontuzja „Dudi”

Paulina Dudek doznała kontuzji w niedzielnym meczu z Fleury i opuściła murawę w 54. minucie spotkania przy wyniku 1:1. Polka od razu ze stadionu udała się do szpitala na badania. Ostatecznie jej zespół wygrał 2:1, lecz dla reprezentantki biało-czerwonych lekarze nie mieli dobrych wieści. Okazało się, że zerwała ona więzadła krzyżowe przednie w prawym kolanie i w związku z tym czeka ją długa pauza i rehabilitacja.

Źródło: Twitter @laczynaskobieca

Filar klubu i reprezentacji

Paulina Dudek pełni bardzo ważne role, zarówno w paryskim klubie, jak i w reprezentacji Polek. Jej kontuzja to na pewno spore zmartwienie dla selekcjonerki biało-czerwonych, czyli Niny Patalon. „Dudi” w PSG występuje natomiast od 2018 roku, a pod koniec 2021 roku przedłużyła swój kontrakt, który aktualnie obowiązuje do 2024 roku. Jest filarem formacji obronnej „Paryżanek”.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...