Dramat polskiej piłkarki PSG. Paulina Dudek poważnie kontuzjowana

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarki za granicąDramat polskiej piłkarki PSG. Paulina Dudek poważnie kontuzjowana

Paris Saint-Germain, czyli klub, w którym na co dzień występuje Paulina Dudek, poinformował, że polska piłkarka w minioną niedzielę zerwała więzadła krzyżowe w kolanie. To poważny uraz, który wyklucza obrończynię z gry na kilka miesięcy.

Poważna kontuzja „Dudi”

Paulina Dudek doznała kontuzji w niedzielnym meczu z Fleury i opuściła murawę w 54. minucie spotkania przy wyniku 1:1. Polka od razu ze stadionu udała się do szpitala na badania. Ostatecznie jej zespół wygrał 2:1, lecz dla reprezentantki biało-czerwonych lekarze nie mieli dobrych wieści. Okazało się, że zerwała ona więzadła krzyżowe przednie w prawym kolanie i w związku z tym czeka ją długa pauza i rehabilitacja.

Źródło: Twitter @laczynaskobieca

Filar klubu i reprezentacji

Paulina Dudek pełni bardzo ważne role, zarówno w paryskim klubie, jak i w reprezentacji Polek. Jej kontuzja to na pewno spore zmartwienie dla selekcjonerki biało-czerwonych, czyli Niny Patalon. „Dudi” w PSG występuje natomiast od 2018 roku, a pod koniec 2021 roku przedłużyła swój kontrakt, który aktualnie obowiązuje do 2024 roku. Jest filarem formacji obronnej „Paryżanek”.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...