STS KOD PROMOCYJNY

Polska zagra w grupie C Mistrzostw Świata. Rywale ciekawi i spoza Europy. Dojdzie do pojedynku „Lewy” vs. Messi!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaPolska na MundialuRywale PolskiPolska zagra w grupie C Mistrzostw Świata. Rywale ciekawi i spoza Europy....

Argentyna, Meksyk i Arabia Saudyjska. Te drużyny będą rywalami reprezentacji Polski w grupie C podczas jesiennych Mistrzostw Świata w Katarze. Jakie nastroje panują wśród kibiców, co o przeciwnikach sądzi selekcjoner Czesław Michniewicz?

W piątkowy wieczór wszyscy żyli losowaniem grup piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze. Tuż po tym, jak Polska pokonała Szwecję 2:0, nie brakowało typów i spekulacji na kogo biało-czerwoni mogą trafić podczas fazy grupowej mundialu. Jedni chcieli grupę marzeń, inni typowali tzw. grupę śmierci. Swoje typy przedstawiali też piłkarze, trenerzy, czy sam selekcjoner reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz. On nie ukrywał, że chciałby Argentynę, której od dawna… kibicuje.

Messi vs. Lewandowski

Życzenie zamieniło się w rzeczywistość i Polska zagra z Argentyną. Dla kibiców spoza Polski (i z Argentyny) będzie to przede wszystkim pojedynek genialnych napastników: Leo Messiego i Roberta Lewandowskiego. Dla polskich fanów będzie to niezwykle interesująca konfrontacja z czołową drużyną Ameryki Południowej i odwiecznym rywalem Brazylii. Z Argentyną biało-czerwoni zagrają w trzeciej kolejce i oby nie był to klasyczny polski mecz „o honor”.

Polska – Meksyk. Ten mecz będzie kluczowy?

Pozostali przeciwnicy również nie pochodzą z Europy. Na inaugurację Polska zagra z Meksykiem, a później z Arabią Saudyjską. Ta druga drużyna była „obiektem pożądania” zdecydowanej większości drużyn na MŚ. Wydaje się ona być jednym z najłatwiejszych rywali w całej stawce. Zupełnie inaczej należy spojrzeć na reprezentację Meksyku. To doświadczona drużyna, dla której Mistrzostwa Świata są najważniejszą imprezą, którą żyją kibice i cały kraj. Meksykanom czasem idzie lepiej, czasem gorzej, ale zawsze gra się przeciwko nim bardzo trudno. Polskę czeka trudna przeprawa i wszystko wskazuje na to, że wynik tego meczu będzie kluczowy dla losów rywalizacji w grupie.

Grupa bardzo atrakcyjna. Nie śledziłem na bieżąco piłki meksykańskiej, argentyńskiej, ale wielu piłkarzy gra w Europie, w świetnych klubach. O Arabii Saudyjskiej za wiele nie wiem, ale jest czas, żeby dobrze się do tego przygotować. Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego losowania, cieszę się bardzo, że zaczniemy z Meksykiem, a potem gramy z Arabią Saudyjską i Argentyną. Gramy z zespołami nieeuropejskimi, z różnych kontynentów, to za każdym razem będzie inna piłka. Na pewno musimy być optymalnie przygotowani.

Czesław Michniewicz, selekcjoner

Kiedy mecze Polski na MŚ 2022?

Po losowaniu ustalono również terminarz i dokładne daty meczów reprezentacji Polski w Katarze. Oto jak wygląda rozpiska meczów w grupie C.

  • Meksyk – Polska (22.11.2022; godz. 17:00 czasu polskiego)
  • Polska – Arabia Saudyjska (26.11.2022; godz. 14:00 czasu polskiego)
  • Polska – Argentyna (30.11.2022, godz. 20 czasu polskiego)

Jeśli chodzi o pozostałe mecze polskiej grupy, to 22 listopada o godzinie 11:00 Argentyna zagra z Arabią Saudyjską, a 26 listopada o 20:00 z Meksykiem. 30 listopada natomiast Arabia Saudyjska podejmie Meksyk o godzinie 20:00 czasu polskiego.


Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...