Polska zagra w grupie C Mistrzostw Świata. Rywale ciekawi i spoza Europy. Dojdzie do pojedynku „Lewy” vs. Messi!

Strona głównaPolska na MundialuRywale PolskiPolska zagra w grupie C Mistrzostw Świata. Rywale ciekawi i spoza Europy....

Argentyna, Meksyk i Arabia Saudyjska. Te drużyny będą rywalami reprezentacji Polski w grupie C podczas jesiennych Mistrzostw Świata w Katarze. Jakie nastroje panują wśród kibiców, co o przeciwnikach sądzi selekcjoner Czesław Michniewicz?

W piątkowy wieczór wszyscy żyli losowaniem grup piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze. Tuż po tym, jak Polska pokonała Szwecję 2:0, nie brakowało typów i spekulacji na kogo biało-czerwoni mogą trafić podczas fazy grupowej mundialu. Jedni chcieli grupę marzeń, inni typowali tzw. grupę śmierci. Swoje typy przedstawiali też piłkarze, trenerzy, czy sam selekcjoner reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz. On nie ukrywał, że chciałby Argentynę, której od dawna… kibicuje.

Messi vs. Lewandowski

Życzenie zamieniło się w rzeczywistość i Polska zagra z Argentyną. Dla kibiców spoza Polski (i z Argentyny) będzie to przede wszystkim pojedynek genialnych napastników: Leo Messiego i Roberta Lewandowskiego. Dla polskich fanów będzie to niezwykle interesująca konfrontacja z czołową drużyną Ameryki Południowej i odwiecznym rywalem Brazylii. Z Argentyną biało-czerwoni zagrają w trzeciej kolejce i oby nie był to klasyczny polski mecz „o honor”.

Polska – Meksyk. Ten mecz będzie kluczowy?

Pozostali przeciwnicy również nie pochodzą z Europy. Na inaugurację Polska zagra z Meksykiem, a później z Arabią Saudyjską. Ta druga drużyna była „obiektem pożądania” zdecydowanej większości drużyn na MŚ. Wydaje się ona być jednym z najłatwiejszych rywali w całej stawce. Zupełnie inaczej należy spojrzeć na reprezentację Meksyku. To doświadczona drużyna, dla której Mistrzostwa Świata są najważniejszą imprezą, którą żyją kibice i cały kraj. Meksykanom czasem idzie lepiej, czasem gorzej, ale zawsze gra się przeciwko nim bardzo trudno. Polskę czeka trudna przeprawa i wszystko wskazuje na to, że wynik tego meczu będzie kluczowy dla losów rywalizacji w grupie.

Grupa bardzo atrakcyjna. Nie śledziłem na bieżąco piłki meksykańskiej, argentyńskiej, ale wielu piłkarzy gra w Europie, w świetnych klubach. O Arabii Saudyjskiej za wiele nie wiem, ale jest czas, żeby dobrze się do tego przygotować. Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego losowania, cieszę się bardzo, że zaczniemy z Meksykiem, a potem gramy z Arabią Saudyjską i Argentyną. Gramy z zespołami nieeuropejskimi, z różnych kontynentów, to za każdym razem będzie inna piłka. Na pewno musimy być optymalnie przygotowani.

Czesław Michniewicz, selekcjoner

Kiedy mecze Polski na MŚ 2022?

Po losowaniu ustalono również terminarz i dokładne daty meczów reprezentacji Polski w Katarze. Oto jak wygląda rozpiska meczów w grupie C.

  • Meksyk – Polska (22.11.2022; godz. 17:00 czasu polskiego)
  • Polska – Arabia Saudyjska (26.11.2022; godz. 14:00 czasu polskiego)
  • Polska – Argentyna (30.11.2022, godz. 20 czasu polskiego)

Jeśli chodzi o pozostałe mecze polskiej grupy, to 22 listopada o godzinie 11:00 Argentyna zagra z Arabią Saudyjską, a 26 listopada o 20:00 z Meksykiem. 30 listopada natomiast Arabia Saudyjska podejmie Meksyk o godzinie 20:00 czasu polskiego.


Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Jak jest z piłką nożną kobiet w Polsce? Biało-czerwone zagrają z Albanią i Kosowem

Przed reprezentacją Polek w piłce nożnej jeszcze dwa mecze eliminacyjne w ramach Mistrzostw Świata. 1 września biało-czerwone zmierzą się z Albanią, a 6 września...