Polski bramkarz od lata w Ligue 1. Kontrakt z Bordeaux podpisany!

Autor
Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąPolski bramkarz od lata w Ligue 1. Kontrakt z Bordeaux podpisany!

To już pewne. Rafał Strączek wiosną będzie grał jeszcze w ekstraklasowej Stali Mielec, ale od lipca będzie bronił barw francuskiego Bordeaux. Polak podpisał czteroletni kontrakt.

Ma 22-lata, 190 centymetrów wzrostu i dopiero 41 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli w Ekstraklasie. Ale ostatnia runda była jego pokazową. Jesienią 2021 roku Rafał Strączek wystąpił w 16 ligowych meczach, zanotował 5 spotkań bez puszczonej bramki i walnie przyczynił się do niespodziewanie wysokiego miejsca Stali. Zespół z Mielca był skazywany na spadek, w zakładach bukmacherskich ich szanse nie były duże, ale Stal po pierwszej części sezonu zajmuje 8 miejsce w ligowej tabeli.

Jako że kontrakt Strączka ze Stalą wygasał po zakończeniu sezonu, tej zimy wiele klubów zainteresowało się bramkarzem. Golkiper miał oferty z innych ekstraklasowych zespołów, ale opcje zagraniczne były atrakcyjniejsze. Najbardziej konkretni okazali się przedstawiciele francuskiego Bordeaux. Ostatecznie francuski klub przekonał bramkarza do podsiania czteroletniej umowy, która będzie obowiązywała od lata 2022. „Żyrondyści” w tym sezonie walczą o utrzymanie w Ligue 1. Strączek może być trzecim polskim piłkarzem w lidze francuskiej. W RC Lens gra Przemysław Frankowski, a w Olympique Marsylia Arkadiusz Milik. Nie wiadomo jednak, czy latem i on nie zmieni barw klubowych.

ZOBACZ TAKŻE: Bramkarze polski

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...